Taleworlds’ün sanılanın aksine Türk oyuncu dostu olmaması

Bir pizza bile 100-150 TL olmuş. 350 TL artık hiçbir şey etmiyor. Bir oyun için 19 dolar uygun. Sorumluyu yanlış yerde arıyorsunuz.
Piyasada daha fazla bütçe harcanan daha fazla üzerinde çalışılan oyunlar var. 350 lira kesinlikle o oyunun hakkı değil. O zaman isteyen tanesi 10 liradan yumurta satsın nasıl olsa hükümet kötü diye.

Piyasada daha fazla bütçe harcanan daha fazla üzerinde çalışılan oyunlar var. 350 lira kesinlikle o oyunun hakkı değil. O zaman isteyen tanesi 10 liradan yumurta satsın nasıl olsa hükümet kötü diye.

Kesinlikle katılıyorum. Bu devirde zam yapanlar da hükümet kötü arkasına sığınıyolar. O zaman ben de 10 milyarlık PC'mi 50 milyara satayım, bir kişi bile ses cıkarmasın cünkü hükümet kötü arkasına sığınıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim hala anlayamadığım nokta; ekmek 5TL olmuş, bir kalıp peynir 100TL olmuş, kolalar 15TL'ye vurmuş, bunlar normal karşılanıyor. Ama oyun fiyatları artınca söylenmedik laf bırakılmıyor. Kardeşim neyin fiyatı yerinde duruyor ki, oyunların dursun? Ülkenin ekonomisi battı işte. Bunu anlamayacak ne var? Oldu olacak beleşe oyun versinler.

Adamlar 19 dolara oyun satıyor. Senden gelecek 19 dolara bir dahaki oyunu nasıl yapsınlar? Ona rağmen 19 dolar fiyat. Oyun yapmanın maliyetlerini bir araştırın. Bilgisayarda iki çizim yapıp piyasaya sürüyorlar sanıyorsunuz herhalde. TL gibi değersiz bir para biriminin adamlara zararı büyük. Diğer ülkelere 50 Dolar - Euro fiyattan satıyorlar. Az durumun farkında olun. Bu hükümetin bizi getirdiği nokta. Suçu başkalarına atmayın. 50 dolardan satacak olsalar 1000TL'den alacaksınız bu oyunu. Yine de 350TL'den zararına satıyorlar. İlk çıktığı zaman 100TL'ye aldım ben. Şu an niye 100TL değil de 350TL diye sorgulayın. Cevabı TL'nin tuvalet kağıdı kadar değerinin olmaması. Bu kadar basit.

Eğer yüksek fiyatlardan şikayet ediyorsanız, önümüzdeki seçimlerde yaşınız tutuyorsa oyunuzu ona göre verin. Ailenizi de uyarın. Suçlular, 20 senedir ülkenin başında olanlar. Oyun yapımcıları değil.

Son düzenleme:
Benim hala anlayamadığım nokta; ekmek 5TL olmuş, bir kalıp peynir 100TL olmuş, kolalar 15TL'ye vurmuş, bunlar normal karşılanıyor. Ama oyun fiyatları artınca söylenmedik laf bırakılmıyor. Kardeşim neyin fiyatı yerinde duruyor ki, oyunların dursun? Ülkenin ekonomisi battı işte. Bunu anlamayacak ne var? Oldu olacak beleşe oyun versinler.

Adamlar 19 dolara oyun satıyor. Senden gelecek 19 dolara bir dahaki oyunu nasıl yapsınlar? Ona rağmen 19 dolar fiyat. Oyun yapmanın maliyetlerini bir araştırın. Bilgisayarda iki çizim yapıp piyasaya sürüyorlar sanıyorsunuz herhalde. TL gibi değersiz bir para biriminin adamlara zararı büyük. Diğer ülkelere 50 Dolar - Euro fiyattan satıyorlar. Az durumun farkında olun. Bu hükümetin bizi getirdiği nokta. Suçu başkalarına atmayın. 50 dolardan satacak olsalar 1000TL'den alacaksınız bu oyunu. Yine de 350TL'den zararına satıyorlar. İlk çıktığı zaman 100TL'ye aldım ben. Şu an niye 100TL değil de 350TL diye sorgulayın.

Eğer yüksek fiyatlardan şikayet ediyorsanız, önümüzdeki seçimlerde yaşınız tutuyorsa oyunuzu ona göre verin. Ailenizi de uyarın. Suçlular, 20 senedir ülkenin başında olanlar. Oyun yapımcıları değil.
Aynen kardeşim, şu anki hükümet kötü diye ben de ederi etmeyecek şeyleri yüksek fahişli satayim. Oyun yarım kalmış bir oyun. Duygusal bakmak bizim Türk halkına özgü sadece sanırım.

@aegonvıtargaryen İlk çıktığı zaman 100TL idi bu oyun. 350TL'den çıkmadığına göre neyi konuşuyoruz hala? Bir şeyin ederi senin kafandaki rakam değildir. Mevcut ekonomik şartlar çoğu zaman bunu belirler. Ederi hakkında konuşacaksak TL'nin mevcut değerine göre 1000TL ediyor. Onu ne yapacağız? :) 3.000TL'ye aldığımız ekran kartları oldu 20.000TL. Buna ne diyorsun peki? Sence ederi mi, değil mi?

Yani durum kabak gibi ortada. Ama hala hükümete b.k kondurmayın. Bu yüzden bu fiyatlara katlanıyoruz. Şuan hiçbir şey ederinin fiyatı değil zaten. Olay o. Tek sorun 1 Dolar = 18,42 TL olması. Dolarla maaş almıyorsunuz da, doların TL üzerindeki etkisini hala göremiyorsunuz. Kafanıza göre değer biçmeye kalkıyorsunuz ve çıkan sonuçlara pahalı diyorsunuz. Pahalı falan değil kardeşim, değil. Senin Türk Liran çöp oldu. Oyun bitmiş-bitmemiş, değer-değmez tartışmalarının bir anlamı yok bu noktada.

@aegonvıtargaryen İlk çıktığı zaman 100TL idi bu oyun. 350TL'den çıkmadığına göre neyi konuşuyoruz hala? Bir şeyin ederi senin kafandaki rakam değildir. Mevcut ekonomik şartlar çoğu zaman bunu belirler. Ederi hakkında konuşacaksak TL'nin mevcut değerine göre 1000TL ediyor. Onu ne yapacağız? :) 3.000TL'ye aldığımız ekran kartları oldu 20.000TL. Buna ne diyorsun peki? Sence ederi mi, değil mi?

Yani durum kabak gibi ortada. Ama hala hükümete b.k kondurmayın. Bu yüzden bu fiyatlara katlanıyoruz. Şuan hiçbir şey ederinin fiyatı değil zaten. Olay o. Tek sorun 1 Dolar = 18,42 TL olması. Dolarla maaş almıyorsunuz da, doların TL üzerindeki etkisini hala göremiyorsunuz. Kafanıza göre değer biçmeye kalkıyorsunuz ve çıkan sonuçlara pahalı diyorsunuz. Pahalı falan değil kardeşim, değil. Senin Türk Liran çöp oldu. Oyun bitmiş-bitmemiş, değer-değmez tartışmalarının bir anlamı yok bu noktada.
Kardeşim, seni AKP genclik kolları genel sekreterligi ile S. Soylu genel sekreterligine şikayet ettim. :D

Şaka yaptım ha bu arada, gerçek anlama. :D

Kardeşim seni akp genclik kolları genel sekreterligi ile S.Soylu genel sekreterligine şikayet ettim :D

Şaka yaptım ha bu arada. Gerçek anlama :D
Etsen de ülkeyi getirdikleri durumun kendileri de farkında. Hakaret etmediğim sürece eleştirme hakkım var. Söylediklerimi kaldıramayacaklarsa siyaset yapmasınlar zaten :D

Bir şeyin yapımcısı Türk olunca neden türklere özel şeyler bekleniyor? Adamlar hayrına bu işlerle uğraşmıyor. Ona rağmen başta çıkarttıkları fiyat ve sürekli indirime sokmaları bize özeldi ve bayağı insan oyuna erişebildi. 350TL değil 500TL de olsa şu ekonomide şaşırmam. Oyun fiyatlarından çok daha günlük hayatımızı mahveden fahiş fiyatlar her gün gelen zamlar var. Evet oyunların lükse kaçması parası olanın oynayabilmesi, parası olanın bilgisayar toplayabilmesi çok can sıkıcı fakat suç yapımcıların Steam'ın ya da parça üretenlerin suçu değil :)

Geri
Yukarı