Tam altın fiyatı kuyumcuda ve internette neden farklı?

Megaton

Kilopat
Makaleler
11
Yer
Ötüken, Tanrı Dağları
Geçen ay Denizli'de 14.150 TL'den tam altın almıştım. Bu ay gittim 17.300 dediler. 1 ayda nasıl bu kadar artabilir dedim. Kaç tane kuyumcuya sorduysam fiyat aynı oldu. İnternetten bakayım dedim 16 bin TL gösteriyor en fazla. Buradaki kuyumcular mu fazla satıyor yoksa cidden piyasası 17 bin mi? Şu an neredeyse 7 8 bin TL fazla kitlediler acayip sinir oldum.

Hep böyle. Geçen sene mayıs ayında devlet 1250 derken ben 1470₺'den satmıştım.

Çeyrek vs onda bu kadar oynama olmadı. Oldu da her yer aynı fiyatı çekiyor. Doğu tarafından daha ucuz fiyat var. Anlamıyorum cidden
Hocam yatırım amaçlı alıyorsan 24 ayar* gram altın alman daha mantıklı olur toplama vurunca makas oranı daha düşük kalıyor ek olarak doğuyu bilmiyorum da internet fiyatlarını çok umursama daha çok yüzdelik değişmeler için takip etmen mantıklı olur.

Hocam çok bilmiyorum babam sarraf benim de kara borsaya düştü altın çok gidiyor diyorlardı sabah sattığı fiyata akşam geri alamıyormuş.

Hocam yatırım amaçlı alıyorsan 24 ayar* gram altın alman daha mantıklı olur toplama vurunca makas oranı daha düşük kalıyor ek olarak doğuyu bilmiyorum da internet fiyatlarını çok umursama daha çok yüzdelik değişmeler için takip etmen mantıklı olur.

İleride düğün olur vs hazırlık olsun diye. Tam veya yarım var. İnan hiç anlamam altın işinden.

Geçen ay Denizli'de 14.150 TL'den tam altın almıştım. Bu ay gittim 17.300 dediler. 1 ayda nasıl bu kadar artabilir dedim. Kaç tane kuyumcuya sorduysam fiyat aynı oldu. İnternetten bakayım dedim 16 bin TL gösteriyor en fazla. Buradaki kuyumcular mu fazla satıyor yoksa cidden piyasası 17 bin mi? Şu an neredeyse 7 8 bin TL fazla kitlediler acayip sinir oldum.
hocam bilgi amaçlı sorum var, az önce bende internetten altın almak için girdim siteye konuya hakim olmadığım için ararken menitoununuzu buldum....
şuan piyasalar kapalı 2 günde kapalı olacak şuan için mi yok sa hafta içi mi altın almak mantıklı olur ?

Geri
Yukarı