Tam kapanmada yaş kısıtlaması var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2 martta yayınlanan kararlarda:

65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız 10.00-14.00 saatleri arasında,
20 yaş altı çocuklarımız ve gençlerimiz ise 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecektir.

Yazıyor. Tam kapanmada extra hüküm bulamadım.

Arkadaş soruda sorduğun soruyu cevaplamış. Bir öğrenci olarak dışarıya gezmeye ya da farklı bir şey yapmaya çıkamazsın. Sadece market ve fırın için yani zorunlu ihtiyaç için çıkabilirsin.
Dostum, verdiği cevapta belirli yerlerin ve meslek sahiplerinin kısıtlamadan muaf tutulacağı yazıyor.
Yaş gruplarıyla alakalı bir bilgilendirme yok.
Markete ve fırına gidilebileceğinin farkındayım, muaf tutulan kişiler haricinde markete gidebilmek için yaş kısıtlaması olup olmadığını soruyorum.
Dalga mı geçiyorsunuz benimle?

Dostum, verdiği cevapta belirli yerlerin ve meslek sahiplerinin kısıtlamadan muaf tutulacağı yazıyor.
Yaş gruplarıyla alakalı bir bilgilendirme yok.
Markete ve fırına gidilebileceğinin farkındayım, yaş kısıtlaması olup olmadığını soruyorum.
Dalga mı geçiyorsunuz benimle?
Yaş kısıtlamasından kastın ne?

Yaş kısıtlamasından kastın ne?
65 yaş üstü ve 20 yaş altı da markete gidebiliyor mu?
Bunu soruyorum.
20 kere daha sorarsam anlayacaksınız sanırım.
2 martta yayınlanan kararlarda:

65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız 10.00-14.00 saatleri arasında,
20 yaş altı çocuklarımız ve gençlerimiz ise 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecektir.

Yazıyor. Tam kapanmada extra hüküm bulamadım.
Ben de bulamadım, arkadaşlar element uyduruyorlar sanırım.
Hayal görüyor olabilirler, sahur vakti ne yaptılarsa artık.

65 yaş üstü ve 20 yaş altı da markete gidebiliyor mu?
Bunu soruyorum.
20 kere daha sorarsam anlayacaksınız sanırım.

Gidebilirsin konu kilit lütfen.

Sana kaynak ver diyorum, doktorlar ve çiftçiler muaf diyorsun.
Lütfen daha fazla mesaj yazıp konuyu kirletme.
TAM KAPANMADA 20 YAŞ ALTI SOKAĞA ÇIKABİLECEK Mİ?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’da başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’te bitecek şekilde tam zamanlı sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak günlerde üretim, imalat, tedarik ve lojistik zincirlerinin aksamaması, sağlık, tarım ve orman faaliyetlerinin sürekliliğini sağlamak amacıyla Ek’te belirtilen yerler ve kişiler kısıtlamadan muaf tutulacak.

Sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik tanınan muafiyetler, 14.12.2020 tarih ve 20799 sayılı genelgede açıkça belirtildiği şekilde muafiyet nedeni ve buna bağlı olarak zaman ve güzergâh ile sınırlı olup, aksi durumlar muafiyetlerin kötüye kullanımı olarak görülerek idari/adli yaptırımlara konu edilecek.

Tam kapanma döneminde ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır (Bu iş yerlerinde sadece ekmek ve unlu mamul satışı yapılabilir.). Vatandaşlarımız ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebilecekler.

Yine 14 nisanda yayınlanan kararlarda:

2. Hafta içi günlerde; 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız 10.00-14.00, 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız ise 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup, bu saat aralıkları dışında sokağa çıkmayacak.

Yazıyor.

Yine 14 nisanda yayınlanan kararlarda:

2. Hafta içi günlerde; 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız 10.00-14.00, 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız ise 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek olup, bu saat aralıkları dışında sokağa çıkmayacak.

Yazıyor.
Dostum bu sanırım tam kapanmayla alakalı değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı