Tam klavyeden %68 klavyeye geçiş için klavye önerisi

nokaEXE

Hectopat
Corsair K70 klavye kullanıyorum ancak Rapid trigger özelliğinden dolayı ATK68 modeline geçmek istiyorum. Bugüne kadar hep tam boyutlu klavye kullandım sizce bu modele geçsem kolay alışır mıyım?

Son düzenleme:
Merhaba ben uzun zamandır Corsair K60 RGB kullanıyorum, yan numpad tuşları yok.
Şahsen o tuşları kullanma alışkanlığım olmadığı için yukarıdaki rakam tuşlarını kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamıyorum. Eğer bu konuda sorun yaşarım diyorsan geçme, yaşamam diyorsan üstünde +,- tuşları olan bir model almalısın çünkü hesap makinesinde ve excelde çok işe yarıyorlar onlar olmadan olmaz.

Alışırsın, insan alışan bir varlık. Ben masada çok güzel durduğu için mini klavye kullanmaya başladığım günden beri vazgeçemiyorum. Kullanımına, tuş düzenine tamamen alıştım. Bazen bazı fonksiyonel tuşlar için bir iki tuş fazladan basman gerekiyor sadece, Fn tuşu en yakın arkadaşın. :)

Alışırsın, insan alışan bir varlık. Ben masada çok güzel durduğu için mini klavye kullanmaya başladığım günden beri vazgeçemiyorum. Kullanımına, tuş düzenine tamamen alıştım. Bazen bazı fonksiyonel tuşlar için bir iki tuş fazladan basman gerekiyor sadece, Fn tuşu en yakın arkadaşın. :)

Bu işaretler nasıl yapılıyor merak ettim :D < >

Bu işaretler nasıl yapılıyor merak ettim :D < >

Ekran Resmi 2024-01-24 22.01.47.png

Burada mevcut o işaretler. Ama Türkçe klavyeye çevirdiğin zaman o işaretlediğim tuşlar Ö ve Ç harfine dönüşeceği için özel sembollerin yeri maalesef değişecek. Deneye deneye kendin bulman lazım. 😬 Ama ona da alışıyorsun bir süre sonra merak etme. 🤣

Geri
Yukarı