Tam modüler ve modüler olmayan PSU arasındaki fark nedir?

Kablolar PSU'ya takılı olur modüler olmayanlarda.

Tam modülerde ise kabloları kendi isteğine göre takar çıkarırsın, kablolar PSU'dan ayrıdır.

Tam modüler güç kaynağında işe yaramayan kabloları takmayarak kablo kirliliğinden kurtuluyorsun.

Mesela sisteminde SATA'dan güç alan hiçbir donanım yoksa SATA power kablolarını kaldırıp kutusuna koyabiliyorsun. Aynı şekil MOLEX'ten güç alan hiçbir donanım yoksa yine MOLEX power kablolarını kaldırıp kutusuna koyabiliyorsun.

Modüler olmayan güç kaynağında işine yarayan / yaramayan her kablo kasa içerisinde tıkış pıkış oluyor.

Bütçen varsa tam modüler güç kaynağı veya yarı modüler güç kaynağı öneririm. Büyük rahatlık.

Teknik olarak hiçbir farkları yok. Tamamen temizlik ve düzen için.

Tam modüler, modüler ve modüler olmayan diye 3'e ayırabiliriz. Tam modülerde tüm kablolar çıkarılabilir iken, modüler (yarı modüler de diyebiliriz) olanda anakart güç kablosu gibi olmazsa olmaz kablolar sabit diğerleri çıkarılabilir yapıda.
Başka bir fark yok diye biliyorum. Tam modülerin kablolarını değiştirebilirsiniz. İnternette cable mod denen olay var. PSU'nuzla uyumlu değişik renkte, değişik renkte ve örgülü veya RGB'li kablo da kullanabilirsiniz.

Tam modülerin kablolarını değiştirebilirsiniz. İnternette cable mod denen olay var. PSU'nuzla uyumlu değişik renkte, değişik renkte ve örgülü veya RGB'li kablo da kullanabilirsiniz.
Modüler olmayan güç kaynağında da sleeve kablo kullanabilir.

Beki hocam bir tane hazır sistem aldım ve PSU modüler o diğer artan kablolar bana yollar mı firmadan firmaya değişir ama genel olarak yolluyorlar mı?

Kasanın içinden falan çıkacaktır, ya da anakart kutusundan da çıkabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı