Tam oturan USB to Type-c kablo önerisi

Ben de böyle bir sorunla uğraşıyordum. En ince iğneyi alıp şarj soketinin içinden bayağı bir yün topu çıkardım sonra çok sıkı olmaya başladı. Kablo olarak önerim Baseus, Ugreen gibi markalar olabilir.

Adaptöre takılan kısımda yaşadım bende aynı şeyi. Bir karga burnu ile biraz dışarıya büküp küt diye oturtabildim. Eğer şarj aletinizden umudunuz kesildiyse artık minik minik bunu deneyebilirsiniz. Elektriğe bağlı olmadığına emin olun yaparken. Herhangi bir sorumluluk kabul etmiyorum. 😆

Yani elinizdeki kablo oturmuyorsa diğer kabloların da verdiği sonuç farklı olmayacaktır. “Küt” diye felan oturacağını sanmıyorum.
Maalesef sorun böyle değil, elimde micro type-c donusturucu ufak bir alet var onu takınca oturuyor ve oynama yapmıyor. Şimdilik microusb kablo + bu aparat ile şarj ediyorum.

Adaptöre takılan kısımda yaşadım bende aynı şeyi. Bir karga burnu ile biraz dışarıya büküp küt diye oturtabildim. Eğer şarj aletinizden umudunuz kesildiyse artık minik minik bunu deneyebilirsiniz. Elektriğe bağlı olmadığına emin olun yaparken. Herhangi bir sorumluluk kabul etmiyorum. 😆
Aman hocam, bunu denerken mahvettim bi kabloyu maalesef elimin ayarı yok

Şarj bordu komple bir kart olduğundan değiştirmeye gerek yok. Kartın üstündeki type-c girişinin tırnağı kırılmıştır. Daha az masraflı olur.
Bu nasıl olacak ya? Teknik servisine götürmeyi düşünmüyorum, telefonculara götüreceğim çünkü kvkk muhabbeti ile verilerim silinecek uğraşamam hiç.

Son düzenleme:
Maalesef sorun böyle değil, elimde micro type-c donusturucu ufak bir alet var onu takınca oturuyor ve oynama yapmıyor. Şimdilik microusb kablo + bu aparat ile şarj ediyorum.

Aman hocam, bunu denerken mahvettim bi kabloyu maalesef elimin ayarı yok

Bu nasıl olacak ya? Teknik servisine götürmeyi düşünmüyorum, telefonculara götüreceğim çünkü kvkk muhabbeti ile verilerim silinecek uğraşamam hiç.
Hocam minik minik hareketlerle yaparsınız ya.

Tavsiyeler üzerine ugreen kabloyu sipariş ettim, baktım bu temassızlik devam ediyor, gidip portu degistirecegim telefoncuda. Yardımlarınız için teşekkürler. (Bu arada, sorun kesinlikle portu temizlemek ile alakalı değil)

Arkadaşlar selam, başlıktan dolayı kusura bakmayın, biraz hödük gibi başlık açtım ama sorun hakikaten bu kadar garip. Telefonumun (Redmi Note 8 Pro) şarj girişi artık aşırı gevşek durumda. Kullandığım kablo oyuncak gibi sallanıyor, sürekli şarjdan kopmalar yaşıyorum. Taktım mi küt diye oturacak sağlam bir kablo lazım. Oyle aman aman bir kablo değil, tercihen 3A ancak 2.4A bile yeterli olacaktır. Teşekkürler şimdiden.

Hocam sıfır kablolar küt diye oturur ama yuva gevşer veya içi toz toplar oturmaz ben laptopum aldığımda senin dediğin gibi küt diye oturuyor ama şimdi oturmuyor kardeşimin iPad şarjını taktığımda o ses geliyor

Ugreen kablom geldi, hiç oynama yapmıyor ve sağlam şekilde oturuyor. Kim tavsiye etti yukarıda hatırlamıyorum ama çok teşekkür ederim 🙏. L şeklinde bir kablo almak çok daha iyi oldu ayrıca eklemiş olayım.

Geri
Yukarı