Tam yükte R5 3600'ün 87 derece olması normal mi?

Reny.

Kilopat
Daha fazla  
CPU burner de 12 thread çalıştırdığımda 87 derece oldu. Arka planda Steam, Discord, Spotify, Epic Games gibi uygulamalar çalışıyordu. Değerler fotoğrafta. Termal macunu geçen sene mayıs ayında yeniledim fakat genel olarak 75 derece üstünü görmedim. Termal macun yenilemeli miyim? Ne kadar etki eder? (kasanın içini, fanları 1-2 ayda bir temizlerim. Kasam XPG Invader, stok fanları var.)

1648930369016.png

1648930427369.png

Bunlarda anlık değerler. Hiçbir oyun çalışmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU burner de 12 thread çalıştırdığımda 87 derece oldu. Arka planda Steam, Discord, Spotify, Epic Games gibi uygulamalar çalışıyordu. Değerler fotoğrafta. Termal macunu geçen sene mayıs ayında yeniledim fakat genel olarak 75 derece üstünü görmedim. Termal macun yenilemeli miyim? Ne kadar etki eder? (kasanın içini, fanları 1-2 ayda bir temizlerim. Kasam XPG Invader, stok fanları var.)

Eki Görüntüle 1348808

Eki Görüntüle 1348809

Bunlarda anlık değerler. Hiçbir oyun çalışmıyor.

1.3v da 87 derece biraz fazla gibi. Macun değişimi zamanı gelmiş gibi duruyor.

1.3v da 87 derece biraz fazla gibi. Macun değişimi zamanı gelmiş gibi duruyor.

Ek olarak belirteyim. Aynı kasa ve işlemciye sahibim. Stok fan ile cbp falan açıkken 97 dereceleri görüyordum. Cbp kapalı ise 70leri geçmiyordu. Şu an sıvı soğutma ile kullanıyorum ve 60'ı geçmiyor kerata. (4.4GHz 1.2v OC li)

CPB açıksa ve stok soğutucu ise normal.

Açık olması lazım. Dediğim gibi bilgisayarı zorlayan biri değilim. Genelde 77 derece üstünü görmüyorum bile. Bu sıcaklıkları da denemek için CPU Burner'i çalıştırdığımda aldım.

Geri
Yukarı