R5 3600'ün oyunda 84 derece olması normal mi?

MiniRayss02

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci + Editör
Böyle değildi... Oyunda 83-84 derece 65W TDP ile ve stok soğutucu var. Eğer kötü ise bana çok dandik fakat işlevli RGB'si var ise kapatılabilir bir fan önerir misiniz?

Eğer ısı sorun değil ise fan atmanıza gerek yok. PC için uğraştım zaten daha uğraşmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sıvı soğutucu mu istersiniz yoksa kule tipi hava soğutucu mu?
Masraf yapmak istemiyorum diyorum.

Böyle değildi... Oyunda 83-84 derece 65W TDP ile ve Stok soğutucu var. Eğer kötü ise bana çok dandik fakat işlevli RGB si var ise kapatılabilir bir fan önerir misiniz?
Warzone girdim şimdi, ısı 73 derece civarlarında 57W değerlerinde. Bu 83-84 olayı The Finals ve Render alırken oluyor sadece.

Böyle değildi... Oyunda 83-84 derece 65W TDP ile ve stok soğutucu var. Eğer kötü ise bana çok dandik fakat işlevli RGB'si var ise kapatılabilir bir fan önerir misiniz?

Eğer ısı sorun değil ise fan atmanıza gerek yok. PC için uğraştım zaten daha uğraşmak istemiyorum.

Stok soğutucu için değerler biraz yüksek ama yük altında ise normal. Termal macununuzu kontrol ediniz. Eğer kuru ise yenileyin. Sorun devam ederse indirimli ya da 2.el fan(kule tipi soğutucu) kovalayın.

PBO kapatmayı dener misiniz?
Performans düşmez mi?

Stok soğutucu için değerler biraz yüksek ama yük altında ise normal. Termal macununuzu kontrol ediniz. Eğer kuru ise yenileyin. Sorun devam ederse indirimli ya da 2.el fan(kule tipi soğutucu) kovalayın.
Kule tip dandik fan olur 200-300 veririm çünkü PC ye cidden al-sat yaparak yoruldum artık ellememe kararı aldım.

Düşer ama fan değiştirmeden başka türlü sıcaklığı azaltmanın pek bir yolu yok.
Önerebileceğin "En ucuz" ve en iyi fan nedir? Normalde AK400 Çift fan modeli alacaktım 5600 işlemcili kasada max. 66 Derece görüyor diye fakat kışa giriyoruz diye ve masraf etmek istemediğimden almadım.
(RGB Olmasa daha iyi olur. Kasanın içinde RGB yok ve RGB olmayan olsun daha iyisi olsun kafasındayım şuan)

Yeni konular

Geri
Yukarı