Tamir Görmüş iPhone 7 mi Swap 6S mi?

ersanmrtoglu

Picopat
*Cihazlardan biri iPhone 6S 32 GB garanti tarafından verilen swap ürün. Tamamen hatasız, tamir görmemiş. Pil hiç değişmemiş orijinal %98.
*Cihazlardan diğeri iPhone 7 32 GB 16 aylık kutulu ürün. Bir önceki sahibi tarafından yoğun PUBG oynanmış. 3 ay öncesi pil değişimi için servise yollandığında servis pili değiştirip yetkisiz müdahale var diyerek geri gönderdi. Geldiği hafta alt mikrofonu çalışmamaya başladı. GSM İletişim tarafından alt mikrofonu onarıldı. Şu an sorunsuz. Pil %100.

En az iki sene sosyal medya ve whatsapp için kullanacağım. İleriye dönük baktığımızda hangisinden vazgeçip hangisini kullanmalıyım? İkisi de performans açısından birbirine yakın cihazlar. Bana sorun çıkarmasını istemiyorum.

Bu ne saçma soru diyenler yazmaya hiç zahmet etmesin. Teşekkürler..

GSM iletişim çok iyi işler yapıyor, o konuda sıkıntın olmasın ama cihazda başka sorunlar var mı ona bakmanı öneririm. İphone 7 tercih ederdim ben güncellik açısından, yine de tamir gördüğü ve garantisi olmadığı için piyasa fiyatından uyguna al. Pili %100 olabilir ama yetkisiz müdahelede Apple bataryayı değiştirip yapmaz bunu, yetkisiz müdahale varsa cihaza kesinlikle dokunulmaz. Dışarıdan kalitesiz bir pil de takılmış olabilir.

Bunca sene önce üretilipte, pilinin hiç değişmeyip, sağlık oranının 98 olması imkansız.
cihaz garanti tarafından sıfır verildi. 2021'nin başında
Bence Iphone 7. Çok büyük bir tamir görmemiş. Her şey sıkıntısız çalışıyor ise bir sorun olmaz.
şuan sorunsuz nokta hatasız kondisyonda.
GSM iletişim çok iyi işler yapıyor, o konuda sıkıntın olmasın ama cihazda başka sorunlar var mı ona bakmanı öneririm. İphone 7 tercih ederdim ben güncellik açısından, yine de tamir gördüğü ve garantisi olmadığı için piyasa fiyatından uyguna al. Pili %100 olabilir ama yetkisiz müdahelede Apple bataryayı değiştirip yapmaz bunu, yetkisiz müdahale varsa cihaza kesinlikle dokunulmaz. Dışarıdan kalitesiz bir pil de takılmış olabilir.
servis pili güvenlik açısından değiştiriyor. patlama riskine karşı. belgeleri mevcut.

Normal şartlarda güncellik bakımından iPhone 7 derdim ama garantisi tarafından sıfır verildiği için kesinlikle 6S. Yetkisiz müdahale var diyerek geri gönderilmiş cihazda pil değişimi yapıldığını da düşünmüyorum. Yan sanayi bir ürün takılmış olması muhtemel. Değilse de tercih edilmemesi için sebepleri halen var.

Uzun lafın kısası sıfır bir cihaz kullanma şansın varken tekrar tekrar sorun yaratacağı bariz olan, yetkisiz müdahale yapılmış ve çok yoğun oyun oynanıp pil değişimi ihtiyacı duymuş cihazı almak mantıklı görünmüyor.

Normal şartlarda güncellik bakımından iPhone 7 derdim ama garantisi tarafından sıfır verildiği için kesinlikle 6S. Yetkisiz müdahale var diyerek geri gönderilmiş cihazda pil değişimi yapıldığını da düşünmüyorum. Yan sanayi bir ürün takılmış olması muhtemel. Değilse de tercih edilmemesi için sebepleri halen var.

Uzun lafın kısası sıfır bir cihaz kullanma şansını varken tekrar tekrar sorun yaratacağı bariz olan, yetkisiz müdahale yapılmış ve çok yoğun oyun oynanıp pil değişimi ihtiyacı duymuş cihazı almak mantıklı görünmüyor.
Bende biraz orjinalci olduğum için kararsız kaldım açıkçası. Pilinin servis tarafından değiştirildiğine dair belgeler mevcut. Yukarıda da belirttiğim gibi servis bunu güvenlik için değiştiriyor.

Bende biraz orjinalci olduğum için kararsız kaldım açıkçası.
Ben de teknik servis dışında herhangi bir müdahaleye maruz kalan cihazların zorda kalınmadığı sürece satın alınmaması taraftarıyım. Bu açıdan ufak bir miktar önyargım olabilir. Fakat tüm fonksiyonlar çalışıyorsa iPhone 7'yi ikinci el piyasasının bir tık altına alabilmek hoş olur ama diğeri yönüyle piyasa fiyatına almak pek akılcı olmayabilir. Zor tercih hocam bir an kendimi görür gibi oldum. Bol şans diliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı