Tamir görmüş PSU kullanmak sakıncalı mı?

passat

Kilopat
Makaleler
8
Bu modelin 600W olanından alıp kullanmaya başlamıştım 9 ay önce. Kullanmaya başladıktan 2 ay sonra oyundayken bir anda kabloları tutuşmuştu. Garantiye gidip 1 ay sonra tamir edilip geri gelmişti. Tamir edilip geldiğinden beri kullanıyorum, sıkıntı yaşatmadı şükür. :D (Yaklaşık 6 aydır.) bilgisayarcı bir tanıdıkla sohbet ederken bu olayı anlattım; o da manyak mısın sen tamirli PSU kullanılır mı hiç, bir süre sonra tekrar sıkıntı çıkarma ihtimali çok yüksek, keşke iade edip yeni PSU alsaydın dedi. Sizce doğru mu söylüyor, gerçekten tamirli PSU kullanmak sakıncalı mı? Bana biraz sallıyormuş gibi geldi, o yüzden sizlere danışmak istedim. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izlerken denk geldim. FSP üretim fabrikasında lehimde ufak bir hata çıkınca lehim tamir ediliyor ve üretime devam ediliyor. PSU'da bir sorun çıkarsa çöpe atılmıyor, tamir ediliyor tekrar satılıyor.

Doğru tamir yapıldıysa bir sorun olmaz.

Hocam tamirlik bir durum çıkardısıya bir daha çıkarabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izlerken denk geldim. FSP üretim fabrikasında lehimde ufak bir hata çıkınca lehim tamir ediliyor ve üretime devam ediliyor. PSU'da bir sorun çıkarsa çöpe atılmıyor, tamir ediliyor tekrar satılıyor.

Doğru tamir yapıldıysa bir sorun olmaz.

Hocam ama bu Xigmatek FSP değil ki. FSP bu konuda uzman bir marka. Ama aynı şeyi Xigmatek içinde söyleyebilir miyiz?

Hocam ama bu Xigmatek FSP değil ki. FSP bu konuda uzman bir marka. Ama aynı şeyi Xigmatek içinde söyleyebilir miyiz?

Merdiven altı olmadığı sürece yine benzer şekilde üretim vardır. Sonuçta lehim makine ile yapılır, el ile yapazsın. Marka değişti diye farklı bir üretim olmaz ki. Farklı bir makine kullanabilir ama üretim şekli yine aynı olur. Videoyu izlerseniz daha iyi anlarsınız zaten.

Tabii videoda üst seviye bir PSU üretiliyor, daha düşük bir güç kaynağı üretilse üretim şekilleri farklı olur ama sonuçta FSP bile üst seviye bir ürünü üretince bir sorun çıkarsa o sorunu tamir edip satışa sunuyor.

Merdiven altı olmadığı sürece yine benzer şekilde üretim vardır. Sonuçta lehim makine ile yapılır, el ile yapazsın. Marka değişti diye farklı bir üretim olmaz ki. Farklı bir makine kullanabilir ama üretim şekli yine aynı olur. Videoyu izlerseniz daha iyi anlarsınız zaten.

Tabii videoda üst seviye bir PSU üretiliyor, daha düşük bir güç kaynağı üretilse üretim şekilleri farklı olur ama sonuçta FSP bile üst seviye bir ürünü üretince bir sorun çıkarsa o sorunu tamir edip satışa sunuyor.
Haklısınız hocam. Ben sadece bildiğim kadarıyla yazdım ama sizin bakış açınız daha mantıklıymış.

Yeni konular

Geri
Yukarı