Tanımadığım biri Discord üzerinden Steam hesabımı attı

• Konuyu başlatan LSD
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 10B
Discordunuza Steam bağlı mı?
Evet
Steam hesabınız Discord'a ekli ise ordan bakmıştır. İsterseniz have i been pwned üzerinden hesaplarınızı kontrol edin.
Hiçbir mailde sorun gözükmüyor.

Senin attığın siteden kendi Gmail'ime baktım 2 tane data Breach var diyor ne yapmam lazım.
Benimkinde de sorun var diyor ne yapmam lazım.
Maillerinizin ve çalınan hesaplarınızın parolasını değiştirin. Muhtemelen şu an bir takım forumlarda verileriniz dolaşıyor.

Dolandırıcı olduğunun farkındayım fakat Steam hesabımı nereden ve nasıl buldu onu merak ettim. Acaba verilerim çalınmış olabilir mi?
yanlışlıkla hesabınızı reportladım veasire diyecek sizi sahte bir steam moderatörüne yönlendirecek engelleyin

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hiçbir sorun yok, engelleyin. Hiçbir linke tıklamayın. Hesabınızı discord profilinizden görmüş bu kadar.

Not: Belki kişi takas yapmak istiyor olabilir.

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi sana report attık Ban yiyeceksin admin ile konuşman lazım falan diyip bir steam hesabı aticak o hesabı eklemeni isteyecek eklediğinde o hesapta sana phishing link falan atacak kısaca hesabını çalmaya çalışacaklar takma direk engelle Steam hesabına discord bağlantılar kısmından ulaşmışlardır

Bunlar bana 3-4 kere mesaj attı. (Aralarında zaman farkı olaraktan.)
Hepsinde de işte csgo/tf2 oyunlarında takas yaparken dolandırıldım sonra onu şikayet ederken yanlışlıkla seni ettim gibi saçma sapan uydurma şeylerle geliyorlar.
Ve hepsinde de dalga geçiyorum, eğlenceli oluyor. Numaralarına kanmış gibi evet şunu yaptım bunu yaptım diyip boşa uğraştırıyorum vs.

En komik tarafıysa destek için steam supporta yazmamı istemeleri ve nasıl bir şey ise steam supporta bile discord üzerinden ulaşmamı istiyor. Ay be steam support bile artık dc üzerinden çalışıyormuş. :d

Benim 64id'min bile uyuşmadığı idüğü belirsiz steam 64id bulucu site üzerinden uyarı varmış gibi gösteren fotoğraf atmasından bahsetmiyorum bile.

Ne kadar uğraştırabilirim dediğimde ise;
En son link atıp fotodaki gibi gözükecek şekilde market geçmişinin fotosunu atabilir misin demişlerdi.
Sonra steamden çekip atmıştım dalga geçtiğimi anlayıp arkadaşlıktan silip bloklamışlardı.

Ben de numara yaparken bunun hesabının linkini almıştım. İşte supporta ileteyim bu hesap şikayet etmiş diye. O şekilde vermişti çektiği foto ve dcsi ile uyumluydu ve adamla konuşmayi kestiğimde hem dc hem de steam üzerinden raporlamıştım.

Azcık bile bilgiliyseniz siz de eğlenebilirsiniz, yeterki attıkları linklere, fotoğraflara, videolara vs. tıklamayın veyahutta tarayıcıya sürükleyip açmayın.
Ya da direkt engelleyin.

Bilgilendirme: Steam üzerinden uyarı alırsanız sarı bir şekilde bildirim geliyor.

Bana da yazmışlardı bir keresinde, seni reportladık Steam desteğe yazman gerekiyor yoksa ban yiyeceksin diyor. Özür dilerim yanlışlıkla oldu falan boş yapıyor. Ben eğlencesine kanmış gibi mesaj atmıştım lütfen ban yemeyeyim ne yapmalıyım diye sormuştum. Bana envanterin SS ini alıp atar mısın dedi ne yapabilirki o SS'ten dedim attım. Sonra takas linkinin olduğu sayfanın SS ini istiyor ama onu atmadım engelledim.

Mail ve telefon numaran duruyorsa korkulcak pek bişey yok. Ama gecen benimde google hesabımın şifresi değişmiş geri alamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı