Tanımlanmayan ağ hatası

_e_mir_

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, daha dün kendi montajını yaptığım bilgisayarımda az önceye kadar hiçbir sorun yoktu. Birdenbire ağ gitti ve "tanımlanmayan ağ" diye bir hata aldım. Ethernet kablosu ile bağlanıyorum bilgisayara. Modemdeki tüm portları denedim, format attım ancak sorunu çözemedim. Bu hata neden kaynaklanmış olabilir ve çözümü nedir?

Not: Bilgisayarda internet olmadığı için fotoğrafları kamera ile çekmek zorunda kaldım.

Dosya Ekleri

• IMG_20210811_002541.jpg
    IMG_20210811_002541.jpg
    69,6 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20210810_214345.jpg
    IMG_20210810_214345.jpg
    131,9 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Ethernet kablosunun uçları gevşemiş olabilir, tekrar çakmayı deneyin. Bu da işe yaramazsa modemi sıfırlayıp yeniden arayüz kurulumunu yapın. Gerekirse firmware güncelleyin.

Maalesef başka bilgisayarda denedim aynı kabloyu çalışıyor hiçbir sorunu yok.
BIOS ayarlarını sıfırlamayı denediniz mi? İmkanınız varsa farklı bir USB ethernet dönüştürücü ile deneyin. Eğer dönüştürücü ile bağlantı sağlanıyorsa üzgünüm ama anakartınızın ethernet soketinde sıkıntı var.

BIOS ayarlarını sıfırlamayı denediniz mi? İmkanınız varsa farklı bir USB Ethernet dönüştürücü ile deneyin. Eğer dönüştürücü ile bağlantı sağlanıyorsa üzgünüm ama anakartınızın Ethernet soketinde sıkıntı var.

Anakartta ki Ethernet ışığı yanıyor. Onda sorun olduğunu sanmıyorum.

Anakart: B450M-S2H
@Ulunay hocam sizin bilginiz var mı konu hakkında?:)

Son düzenleme:
Sürücüyü üretici sitesinden telefona indirin. Telefonu bilgisayara bağlayıp oradan çekin ve kurmayı deneyin.

Olmazsa mobil veriden bağlayıp güncelleme aramayı deneyin.

Bunları denedim maalesef olmadı:(
Yaklaşık 1 haftadır sorunsuz kullanıyordum bu sabah gitti gelmedi:(
Başka kablo sipariş verdim umarım düzelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı