Tank Kılıf vs Silikon kılıf

Radian

Hectopat
Makaleler
2
Yer
CIA
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem: AMD Ryzen 5 3600 / MSI RX5600 XT Mech OC / MSI B450M-A Pro Max / CRUCIAL 3000MHz DDR4 (8X2) 16 GB Ram / WD Blue 500GB NVMe SSD / CORSAIR Carbide Spec Delta / ACER EK220QAbi 21.5" 75Hz 5ms
Şu an telefon olarak Samsung Galaxy M31s kullanıyorum. Telefonum ağır olduğu için ufak bir düşmede, iç kablolarda sıkıntı çıkıyor. Silikon kılıfımı tank kılıf ile değiştirsem sarsılmadan görülen hasar azalır mı, değiştirmeli miyim?

Tank kılıf kalın ve kenarları dolgulu olduğu için şiddeti bir nebze azaltıyor. Ama çok etkisi olacağını düşünmüyorum.

Şuan iPhone 12 kullanıyorum ve 7 plus telefonumdan beri hep Spigen marka tank kılıflar kullandım. Faydasını çok gördüm. Çok sık düşüren birisi değilim fakat etkisi oluyor. Özellikle kamera kısmını ve köşelerdeki ezilmeleri iyi koruyor. Ayrıca film vs izlemek için kılıfta ergonomiyi bozmadan küçük aparat oluyor ve bayaa kullanışlı oluyor. Spigen markasına bakarak alabilirsiniz. Kullanıdığım aşağıdaki linktekinin mavi olanı telefonumla aynı renk. Çokta şık duruyor.
Fırsat: Spigen Apple iPhone 12 / iPhone 12 Pro Kılıf Slim Armor Black - ACS01523 https://www.amazon.com.tr/dp/B08BHBDW9Z?ref_=cm_sw_r_apin_dp_8HDKP64JH9SVRX07DR1Q

Ben kılıf kullanmıyorum daha kötü yapıyor bence :D kılıf yokken betona çok sert düştü hala çılışıyordu (dış kasa için F :D) kılıf varken oturma hizasına göre cebimden halıya "aynı şekilde" düştü ekranı gitti. Çok kez de yaşadım yine kılıf varken sert düştü bu sefer anakart kızağı kırılmış, kılıf yokken de fayansa arka kapak üstü düştü yine bir şey olmadı.

@Silinen üye Hocam geçen 1 metreden yere düştü şarj kablosu bağlantısını kaybetmiş şarj olmuyordu 200 TL gitti. Tamirci ağır olduğundan düşünce sıkıntı çıkarıyor demişti. Anakart sağlam hocam.

Bir de bazı tank kılıflarda yine silikon kılıf oluyor, yani cidden sert plastik plakalı kılıf alın daha iyi.

Şöyle bir kılıf nasıl olur?

Fiyatına göre emin olamadım ama basit silikon kılıflardan iyi gibi duruyor. Ben olsam basit olanların fiyatlarına göre karşılaştırıp değer mi diye düşünüp ona göre alırdım.

Geri
Yukarı