Tanklı yazıcılar nasıldır?

Diundrad

Hectopat
Biliyorsunuz arkadaşlar, piyasada Canon Pixma G34xx olsun, HP Smart tank gibi tanklı yazıcılar var. Üniversiteye hazırlandığım için günde 20-30 hatta daha da fazla sayıda sayfa çıktı almam gerekebilir. Bu yazıcıların ömürleri yeterli olur mu?

Günde 20-30 çıktı için lazer yazıcı almalısın. Tanklı yada kartuşlu yazıcılar işini görmez. İkide bir yazıcı fiyatına kartuş alıp durursun.

Günde 30 sayfa olursa çok dayanmayabilir. Fakat orijinal kartuş almayacağını da düşünürsek üniversite için yeterli olacaktır. Ama ömürleri aşırı kısa olacaktır. Paranızı hiç çöpe atmaya değmez.

Sadece çıktı alacaksan ve renkliye ihtiyacın yoksa lazer yazıcı daha uygun sana. Yoğun çıktı alımında mürekkepli pek tavsiye edilmiyor.
Ben bugün bunu aldım.
Yeni aldığım için basım ömrü hakkında bir şey diyemem fakat tanklı yazıcılar normal kartuş dolumlara göre çok daha fazla ömürlü oluyor. Tek sorunu ilk alırken pahalı olması.
Uzun vadede sürekli mürekkep almayacağın için amorti ediyor gibi bir şey. Üstelik aldığın cihazın kendisi de daha kaliteli oluyor.

@Diundrad kesinlikle tank yazıcı tavsiye ederim kardeşim. Ofisimde 3 tane yazıcım var her seviye.
Lakin hepsini çıkarttım sadece tanklı olanı kullanıyorum. Kesinlikle daha iyi tavsiye ederim.

Geri
Yukarı