Taotronic SoundSurge 85 vs. Anker Q10

ozzie2525

Centipat
Daha fazla  
Merhaba iyi günler. Başlıkta da gördüğünüz gibi Bluetooth kafa üstü kulaklık almak istiyorum ve iki kulaklık arasında kaldım. Bütçe maksimum 650 TL. Düşüncelerinizi alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisini de kullandım. Malzeme kalitesi ve ergonomi açısından SS 85 çok daha iyi.
Ses konusunda SS 85'in sesi daha temiz, Q10 da ise ses daha basslı ve tok. Çok enstrümanlı, klasik müzik tarzı şeyler dinliyorsan SS 85; elektronik, daha basslı şeyler dinliyorsan Q10 daha çok tatmin eder.
SS 85'in mikrofonu, Q10a göre daha iyi.
Ayrıca SS 85'te anc de var. Şahsen anc özelliği çok da iyi değil gür sesleri engellese de ince seslerde başarılı değil. Dışarıya yürüyüşe çıktığında çok bir etkisi olmuyor yani.
Ayrıca arada 200 liralık bir fark var. Değip değmeyeceği size kalmış.

İkisini de kullandım. Malzeme kalitesi ve ergonomi açısından SS 85 çok daha iyi.
Ses konusunda SS 85'in sesi daha temiz, Q10 da ise ses daha basslı ve tok. Çok enstrümanlı, klasik müzik tarzı şeyler dinliyorsan SS 85; elektronik, daha basslı şeyler dinliyorsan Q10 daha çok tatmin eder.
SS 85'in mikrofonu, Q10a göre daha iyi.
Ayrıca SS 85'te anc de var. Şahsen anc özelliği çok da iyi değil gür sesleri engellese de ince seslerde başarılı değil. Dışarıya yürüyüşe çıktığında çok bir etkisi olmuyor yani.
Ayrıca arada 200 liralık bir fark var. Değip değmeyeceği size kalmış.
Günlük kullanım için almak istiyorum. Bundan 2 yıl önce corsair hs 35 aldım. O zamanın kulaklıkları ile arada 150 TL fark vardı. Ve 2 yılda gerçekten fazlasıyla değdi aradaki farka. Bu kulaklığı da ortalama 2 yıl kullanacağımı düşünüyorum. Tek korktuğum yanı ss 85 te sesi çok dışarıya veriyor diyenler olmuş. Ses kalitesi, sesi dışarı verme hususu ve konfor konusunda değerlendirme yaparsanız aradaki 200 lira farka rağmen siz olsanız hangisini alırdınız hocam?
Anker Q10 kullanıyorum ekolayzer ayarlarıyla kulaklık 2000 tliklere fark atiyor.
Anker Q10 içinse kaba olduğunu bir süre sonra ağırlığı dolayısıyla kafada ağrı yaptığını söylesen kesim bir hayli fazla. Dışarıda kullanmak için değil de evde kullanacaksınız alın demişler. Şekli kaba ve çirkin diyenler de var. Bir de sesi dışarı veriyor mu? Bu konularda bilgilendirirseniz çok sevinirim

Günlük kullanım için almak istiyorum. Bundan 2 yıl önce Corsair HS 35 aldım. O zamanın kulaklıkları ile arada 150 TL fark vardı. Ve 2 yılda gerçekten fazlasıyla değdi aradaki farka. Bu kulaklığı da ortalama 2 yıl kullanacağımı düşünüyorum. Tek korktuğum yanı SS 85'te sesi çok dışarıya veriyor diyenler olmuş. Ses kalitesi, sesi dışarı verme hususu ve konfor konusunda değerlendirme yaparsanız aradaki 200 lira farka rağmen siz olsanız hangisini alırdınız hocam?

Anker Q10 içinse kaba olduğunu bir süre sonra ağırlığı dolayısıyla kafada ağrı yaptığını söylesen kesim bir hayli fazla. Dışarıda kullanmak için değil de evde kullanacaksınız alın demişler. Şekli kaba ve çirkin diyenler de var. Bir de sesi dışarı veriyor mu? Bu konularda bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Vallahi sesi disariya vermiyor. Evet disarida gezerken kaba duruyor ama ses kalitesi mukemmel bunun icin alinabilir. Discord'da bile gecikme yapmiyor kesinlikle kablolu kulakliklardan farki yok. 3 saatten sonra kafada agri yapiyor dogrudur. Ama bilgisayar basinda 1 saatten fazla duran cok nadir var. Diger dediginiz kulakligi bilmiyorum kullanmadim. Ama Anker markasini her zaman savunurum en ufak sorunda servisi aninda degisim yapip yolluyorlar tamirle ugrasmiyorlar.

Vallahi sesi disariya vermiyor. Evet disarida gezerken kaba duruyor ama ses kalitesi mukemmel bunun icin alinabilir. Discord'da bile gecikme yapmiyor kesinlikle kablolu kulakliklardan farki yok. 3 saatten sonra kafada agri yapiyor dogrudur. Ama bilgisayar basinda 1 saatten fazla duran cok nadir var. Diger dediginiz kulakligi bilmiyorum kullanmadim. Ama Anker markasini her zaman savunurum en ufak sorunda servisi aninda degisim yapip yolluyorlar tamirle ugrasmiyorlar.
Çok teşekkür ederim hocam aydınlattığınız için

Sesi dışarıya verme konusunda ikisi de aynı.
Q10 ağır ama 5-6 saat kesintisizi kullandığım zamanlar oldu, ağrı falan yapmadı bende tabii kulaklığı çıkarınca bir rahatlama geliyor.
Q10 daha kaba evet.

Yeni konular

Geri
Yukarı