Tarafsız olamamanın önüne nasıl geçilir?

Alaxel

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sorunum şu: Ben milletimi ve vatanımı seviyorum bölünsün istemiyorum, ateist bir birey değilim ama Allah ve dinle aram yok. Eş cinsel değilim erkek vücudu bana çekici gelmiyor ama kim kime çekici geliyorsa bekarlarsa takılabilirler umurum da değil. Kürt arkadaşlarım var ama HDP veya PKK ile ilgileri yok terörün ırkı olmaz her türlüsüne karşıyım.

Yukarıda kendimi tanıtım sebebi ise sonra gelecek sorunların önünü kesmek. Şimdi 20 yıllık AKP döneminde yolsuzluk, ekonomi, çözüm, süreci, darbe, mülteci sorunları yüzünden iktidar eleştirisi yaptığım zaman bana gelen eleştiri "Sen dış güçlerin ajanısın!", "Din düşmanısın!", "Devleti bölmek istiyorsun!", "Amerika hesabına kaç para attı?", "Söyle kimden para aldın?" gibi söylemlerle karşı karşıyayım ve tahmin edeceğiniz gibi hesabıma çalıştığım şirketin aydan aya atığı kuş kadar maaşım dışında gelen giden yok.

14 Mayıs travması (14 Mayıs seçimleri) öncesi CHP eleştirileri yaptım onlarda şöyleydi "neden ekonomi, liyakatsizlik, mülteci, ve özgürlük gibi konular dururken neden halkın umurunda olmayan Osman kavala, selahattin demirtaş gibi gündemler yaratıyorsunuz" dedim. Öyle bir karşılık aldım ki inanamadım aynısı "sarayın köpeği", "yandaş medya", "ırkçı", "faşizan", "gizli AKP'lı", "saraydan kaç para aldın, seni kim fonluyor" bende yine hesabıma baktım ay sonu maaş bitmiş gelen giden yok boş duruyor.

Anlayacağınız bir türlü normal vatandaş olmayı beceremedim ve arkadaşlarımda bu konuda benzer şeyleri yaşamışlar o yüzden sorum şu, biz ne zaman normal vatandaş olacağız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen normalsin de esas sorun millet de. En iyisi yurt dışına gidip hayatı yaşamak. Ben bu ülkenin ancak birkaç nesil sonra düzelebileceğini düşünüyorum.

Sen normalsin de esas sorun millet de. En iyisi yurt dışına gidip hayatı yaşamak. Ben bu ülkenin ancak birkaç nesil sonra düzelebileceğini düşünüyorum.

Güzel kardeşim biz gidersek düzelmez ve gelen mültecilerle daha kötü olur. Ben Almanya'ya da Fransa'ya gitsem buraların ne hale geldiğini görsem ne olur, üzülmez misin?

@Salih METİN bizim ülke hiçbir zaman düzelmez hala batı'nın en kotu taraflarını örnek alıyoruz.

Yani anlamıyorum bazı tipler var ssekülerr(*) adı altında ya da çağdaşlık ve medeniyet gibi kelimeleri kullanarak yaptığı şeyleri öyle bir açıklıyor ki aklım durdu ve araştırdım okudum Fransa ve Almanya'da yaşayan kuzenlerime sordum onların verdiği tepki "burada da öyle tipler var ama marjinal yani tuhaf bakılıyor " dedi. E şimdi desem ki "sizin karşı olduğunuz Arap özentisi tiplerden ne farkınız var"

Farkı yok zaten. Ya bide böyle insanlar hayatı boyunca böyle kalsa yine iyi. Bir noktadan sonra efendi biri arayıp hayatını mahvediyorlar. Erkekler içinde aynı efendi olunca haklıyken haksız duruma düşebiliyosun.

Farkı yok zaten. Ya bide böyle insanlar hayatı boyunca böyle kalsa yine iyi. Bir noktadan sonra efendi biri arayıp hayatını mahvediyorlar. Erkekler içinde aynı efendi olunca haklıyken haksız duruma düşebiliyosun.
Bireysellik , Kendi fikrini geliştirme ve onu merkez alarak karar verme ama daha çok şöyle gelişiyor iki düşünceden kendine yakın olanı seç ve bu düşünceye ters olan ne varsa doğru-yanlış , kanıtlı-kanıtsız her şeyi reddet sonra bu düşünceyi destekleyen her şeyi sorgulamadan kabul et.

@Alaxel üzülüyoruz da hayata bir kere geliyorsun. En kötü lisansını, yüksek lisansını yurt dışında yapıp TR'ye daha donanımlı şekilde gelirsin. Yoksa hayatın sonunda pişman olursun. Ben ülkeyi saldım. Kafam rahatladı. Ancak üç nesil sonra düzelecek bir ülkeye benim şu anda yapacağım katkı çok az.

@Alaxel üzülüyoruz da hayata bir kere geliyorsun. En kötü lisansını, yüksek lisansını yurt dışında yapıp TR'ye daha donanımlı şekilde gelirsin. Yoksa hayatın sonunda pişman olursun. Ben ülkeyi saldım. Kafam rahatladı. Ancak üç nesil sonra düzelecek bir ülkeye benim şu anda yapacağım katkı çok az.

Saygı duyuyorum kendince haklısın mutlaka ama ben yukarıda belirtiğim gibi farklı bakıyorum olaylara.

Geri
Yukarı