Çözüldü Tarama yaparken işlemci kullanımının %100 olması normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Callisto1232

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Bugün bir konudan gördüm ve başlat çubuğuna "MRT" yazarak "Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı"nı açtım. Karşımda çıkan ekranda tam taramayı seçtim ve taramayı başlattım. İki saattir tarama yapıyor bence bu normal birşey fakat görev yöneticisini açtığımda işlemci kullanımının %100 olduğunu gördüm. Sİzce bu normal birşey mi? Şimdiden konuma vakit ayıran herkese teşekkür ederim. Ekran alıntıları aşağıda mevcuttur.

İşlemci: Intel Celeron 847

Gorev.png
Gorev2.png

Çözüm
Aslında bu kadar yüklenmiyor ama kullandığınız işlemci 10 yıllık ve celeron hocam. Şu an güncel orta seviyedeki işlemcileri sadece gıdıklıyor kullanım %5-10 arasında artıyor. %100 olması sisteminiz açısından normal.
Aslında bu kadar yüklenmiyor ama kullandığınız işlemci 10 yıllık ve celeron hocam. Şu an güncel orta seviyedeki işlemcileri sadece gıdıklıyor kullanım %5-10 arasında artıyor. %100 olması sisteminiz açısından normal.

Çözüm
Öyle bir sistemde normaldir. Keşke Windows 8.1 kullansaydınız, hangi şeyin CPU kullandığını daha kolay görebilirdik.
Hayır, aslında bu tarama oldukça fazla işlem yükü gerektiriyor. Tek tek bütün dosyaları, yazılımları tarıyor. Üstelik Windows'un kendi yazılımı. Bir sıkıntı yok, normal.
Teşekkürler ikinize de. @Samotne Ciasteczka hocam en kısa zamanda Windows 8.1 sürümüne geçmek istiyorum fakat hem sistemimin kasacağını düşünüyorum, hem de oynayabildiğim tek oyun olan Minecraft'ta zaten en fazla 60 FPS alabilirken FPS'im düşer diye düşünüyorum. Hem bilgisayar babamın olduğu için format atıp 8.1 sürümüne geçmeye yanaşacağını hiç düşünmüyorum, "Boşver şimdi ne eksiği var böyle kalsın." der büyük ihtimalle. @Hüseyin42 hocam size de teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı