Tarayıcı da arama yapınca gelen "bağlantınız gizli değil" hatası

zilyoner

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Jailor's Room
Daha fazla  
Son 1-2 gündür bu hata ile karşılaşıyorum. Direkt tarayıcıyı açınca arama çubuğuna yazınca oluyor. Yani yer işaretlerinden sitelere tıklayınca sorun olmuyor veya direkt link yazıp girince sorun olmuyor ama arama çubuğuna örneğin; "Technopat sosyal" yazıp arama yapınca görseldeki hata ile karşılaşıyorum. Google Chrome kullanıyorum fakat aynı sorun Opera'da da mevcut. Arama çubuğuna google.com.tr yazıp, daha sonra Google açılıp arama yapınca sorun çıkmıyor.

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Son 1-2 gündür bu hata ile karşılaşıyorum. Direkt tarayıcıyı açınca arama çubuğuna yazınca oluyor. Yani yer işaretlerinden sitelere tıklayınca sorun olmuyor veya direkt link yazıp girince sorun olmuyor ama arama çubuğuna örneğin; "Technopat Sosyal" yazıp arama yapınca görseldeki hata ile karşılaşıyorum. Google Chrome kullanıyorum fakat aynı sorun Opera'da da mevcut. Arama çubuğuna google.com.tr yazıp, daha sonra Google açılıp arama yapınca sorun çıkmıyor.

Eki Görüntüle 888772

Hocam internetiniz ile alakalıdır çünkü güvenli internet varsa olabilir cihazı yeniden başlatın ve internet saatini son saate eşitleyin düzelecektir.

Anladım hocam. Google servislerinde yapıyor. Saat ayarlarını kontrol edin. Son zamanlarda yaptığınız işlemler neler? Windows Defender falan kapattınız mı? Virüs programı kurup kaldırdınız mı?

Anladım hocam. Google servislerinde yapıyor. Saat ayarlarını kontrol edin. Son zamanlarda yaptığınız işlemler neler? Windows Defender falan kapattınız mı? Virüs programı kurup kaldırdınız mı?

Hocan güvenli internet paketi ile alakalı aslında aşılabiliyor ama yine sürekli çıkıyor ben kapattım güvenli paketi hiç çıkmadı daha.

Paketimiz güvenli paket falan değil. Yaklaşık 2 yıldır aynı paketi kullanıyoruz, daha ilk defa başıma geldi. Defender kapatıp denedim, yine aynı. Ek olarak virüs programı yoktu. Bu olay dan sonra belki virüs vardır diyerek Malware Bytes yükleyip virüs taraması yaptım, temiz çıktı. Saat ayarlarını falan nasıl ayarlayacağım, bilmiyorum. @Emrullah Önemli @Yener K.

Paketimiz güvenli paket falan değil. Yaklaşık 2 yıldır aynı paketi kullanıyoruz, daha ilk defa başıma geldi. Defender kapatıp denedim, yine aynı. Ek olarak virüs programı yoktu. Bu olaydan sonra belki virüs vardır diyerek malware bytes yükleyip virüs taraması yaptım, temiz çıktı. Saat ayarlarını falan nasıl ayarlayacağım, bilmiyorum. @Emrullah Önemli @Yener K.

Denetim Masası'na giriş yapın daha sonra saat ve bölge oradan tarih ve saati açın oradan üst kısımda internet saati var ona tıklayın ve ayarları değiştire tıklayın oradan şimdi güncelleştir e tıklayın ve 5 saniye gibi bir süre sizin saatinize eşitleyecek ve tamam diyerek çıkın ve cihazınızı yeniden başlatın bu sadece bazı güvenli internet hizmetlerinden kaynaklanıyor hocam.

Denetim Masası'na giriş yapın daha sonra saat ve bölge oradan tarih ve saati açın oradan üst kısımda internet saati var ona tıklayın ve ayarları değiştire tıklayın oradan şimdi güncelleştir e tıklayın ve 5 saniye gibi bir süre sizin saatinize eşitleyecek ve tamam diyerek çıkın ve cihazınızı yeniden başlatın bu sadece bazı güvenli internet hizmetlerinden kaynaklanıyor hocam.
O saat ayarından bahsettiğinizi anlamamıştım. Modemle ilgili falan sanıyordum. Onu zaten yapmıştım, çözülmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı