Çözüldü Tarayıcı ekran bozulması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

serkanngfb

Hectopat
RAM
KINGSTON 32GB 6000MHz CL36
SSD veya HDD modeli
KC3000 1TB
Ekran kartı
4060 TI
Anakart
B650 GAMING PLUS
İşlemci
7800X3D
Merhaba. Bu sorun bir süredir var, sistemi yeni topladım henüz. Yalnızca tarayıcıda oluyor onun dışında bir yerde olmadı hiç, mesela yeni sekme açıyorum bir sayfaya giriyorum imleci bir yerde bekletiyorum ve hemen resimdeki gibi bir görüntü bozulması oluyor eğer hareket ettirmezsem. Donanımla mı ilgili anlayamadım parçalarda sorun olacağını sanmıyorum ama çünkü genel kullanımda bir problem yok.

Videosu var fakat buraya bırakamadım.

1.png

2.png

Çözüm
Donanım veya GPU hızlandırma gibi bir seçenek olmalı. Ayarlardan onu bul. Açıksa kapat, kapalıysa aç. Sonra browser'ı tamamen kapatıp tekrar aç. Bak bakalım düzelecek mi. Grafik sürücülerin ve güncellemelerin tam mı?
Donanım veya GPU hızlandırma gibi bir seçenek olmalı. Ayarlardan onu bul. Açıksa kapat, kapalıysa aç. Sonra browser'ı tamamen kapatıp tekrar aç. Bak bakalım düzelecek mi. Grafik sürücülerin ve güncellemelerin tam mı?

Çözüm
Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan seçeneği açıktı kapattım bakalım bir süre deneyeceğim. Evet sürücüler tamamı güncel, ilk başta AMD graphics driver çok eskiyi yüklemiş farkına varamadım ama onu günler önce güncellemiştim.

Kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan seçeneği açıktı kapattım bakalım bir süre deneyeceğim. Evet sürücüler tamamı güncel, ilk başta AMD graphics driver çok eskiyi yüklemiş farkına varamadım ama onu günler önce güncellemiştim.
Kapattiktan sonra oyle bi sorun olmadi au ana kadar tesekkurler. Tam olarak neden oluyor o biliyor musunuz?

Son düzenleme:

Kapattiktan sonra oyle bi sorun olmadi au ana kadar tesekkurler. Tam olarak neden oluyor o biliyor musunuz?
Anladığım kadarıyla görüntü kaynaklarını ekran kartını kullanarak çözümlüyor. Bu da bazen problem yaratabiliyor yazılımsal olarak kart modeli ve driver'lara göre. Yorumumu çözüldü olarak işaretler veya raporlarsan sevinirim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı