Tarayıcı hızı için ne gerekiyor?

Xinga

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Automation scrape işlemi yapmaktayım işim gereği bir siteye ziyaret gerçekleştiriyorum ve ardından orada bulunan linklere tıklıyorum. Bu işlemi günde 10 bin kez tekrarladığımı varsayalım. Bunu nasıl hızlandırabilirim? İnanın 2 saniye hızlandırsam bana aşırı bir yarar sağlar. Bir sitenin açılış hızını karşıdaki sunucu hızını hesaba katmadan nasıl kendi bilgisayarımda en hızlı şekilde açabilirim?

İnternetim 80 MB download, 4 adet bu işlemi tekrarlayan bir thread testim var, yani 4 tane tarayıcı açıp 4 tanesinden ayrı ayrı tıklama işlemi yapıyorum gibi aktarayım size. Ama dur durak yok bu işlem sürekli tekrarlanıyor.

CPU mu gerekiyor? i5 6500 Kullanmaktayım 3700X ile değiştirsem bir nebze fark yaratır mı? 4 tane yerine 7 tane açtığımda kasma yaşar mıyım? CPU %80'lerde oluyor çünkü.
Görev yöneticisini açtığımda CPU kısmında mantıksal işlemcilerin fazlalığı bir tık hızlandırır mı? Araştırdığım durum çok farklı ve kaynak yok! :(İnanın ne yabancı ne de Türkçe kaynak bulabildim.
RAM frekans hızı mı gerekmekte?

Teşekkür ederim,
Kısaca: İnternette daha hızlı sörf yapmak için asıl gereken donanımlar nelerdir? Hızlı bir internetim var, 16 GB RAM'im var 3000MHz

Sizlerden cevap beklemekteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tarayıcı hızi için; işlemci, RAM ve SSD'nin alt seviyede olmaması gerekli. Google Chrome için yavaş deniliyor. Fakat güzel bir DNS sunucusu ve orta seviye bir PC ile gayet hızlı kullanım sunuyor.Örnek olarak dns adresi; Google DNS veya CloudFlare DNS olduğu vakit gayet hızlı bir deneyim yaşatır size. Ama ben yeni Microsoft Edge'i Chromedan da hızlı buldum.

Tarayıcı hızi için; işlemci, RAM ve SSD'nin alt seviyede olmaması gerekli. Google Chrome için yavaş deniliyor. Fakat güzel bir DNS sunucusu ve orta seviye bir PC ile gayet hızlı kullanım sunuyor. Örnek olarak DNS adresi; Google DNS veya cloudflare DNS olduğu vakit gayet hızlı bir deneyim yaşatır size. Ama ben yeni Microsoft Edge'i Chrome'dan da hızlı buldum.

Microsoft Edge'de bana Chrome'dan bir tık hızlı gibi geldi ama Chrome çok kullanışlı basit ve sade.

Tarayıcı çalıştırılırken harddiskten program veriler çekiliyor. Bundan dolayı harddiski geliştir.

Tarayıcı açıldıktan sonra RAM'de çalılıyor. RAM'i geliştir.

Son olarak Edge hepsinden hızlı.

Merhaba arkadaşlar,

Automation scrape işlemi yapmaktayım işim gereği bir siteye ziyaret gerçekleştiriyorum ve ardından orada bulunan linklere tıklıyorum. Bu işlemi günde 10 bin kez tekrarladığımı varsayalım. Bunu nasıl hızlandırabilirim? İnanın 2 saniye hızlandırsam bana aşırı bir yarar sağlar. Bir sitenin açılış hızını karşıdaki sunucu hızını hesaba katmadan nasıl kendi bilgisayarımda en hızlı şekilde açabilirim?

İnternetim 80 MB download, 4 adet bu işlemi tekrarlayan bir thread testim var, yani 4 tane tarayıcı açıp 4 tanesinden ayrı ayrı tıklama işlemi yapıyorum gibi aktarayım size. Ama dur durak yok bu işlem sürekli tekrarlanıyor.

CPU mu gerekiyor? i5 6500 Kullanmaktayım 3700X ile değiştirsem bir nebze fark yaratır mı? 4 tane yerine 7 tane açtığımda kasma yaşar mıyım? CPU %80'lerde oluyor çünkü.
Görev yöneticisini açtığımda CPU kısmında mantıksal işlemcilerin fazlalığı bir tık hızlandırır mı? Araştırdığım durum çok farklı ve kaynak yok! :(İnanın ne yabancı ne de Türkçe kaynak bulabildim.
RAM frekans hızı mı gerekmekte?

Teşekkür ederim,
Kısaca: İnternette daha hızlı sörf yapmak için asıl gereken donanımlar nelerdir? Hızlı bir internetim var, 16 GB RAM'im var 3000MHz

Sizlerden cevap beklemekteyim.
İşlemcin biraz zayıf kalmaya başladığı için fayda sağlar. 3700X alman özellikle çoklu tarayıcı kullanımlarında ciddi katkı sağlar. RAM önemli ama sendeki RAM MHz ve GB olarak zaten fazlasıyla yeterli. Bir de disk seçimi önemli. Diskini belirtmemişsin ama iyi bir SSD kullan.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı