Tarayıcı kasıyor

FelixPatron12

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM Hikvision Urien 8 GB 3200 MHz DDR4 CL16 HKED4081CAA2F0ZB2 Ram
Ekran kartı Sapphire RX 580 Pulse 11265-05-20G 256 Bit GDDR5 8
Anakart MSI B450M-A Pro Max II AMD B450 Soket AM4 DDR4 413
İşlemci AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz 35MB Soket AM4 Fanlı İşle
Selamünaleyküm internet hızım iyi olmasına rağmen tarayıcılar çok kasıyor 2. bilgisayarımda kasma yok ama bu bilgisayarımda tarayıcıda aratmalar siteler özellikle YouTube çok kasıyor açmıyor bazen internet yok hatası veriyor başka tarayıcı da denedim sonuç aynı.
RAM: Hikvision urien 8 GB 3200 MHz DDR4 CL16 hkED4081CAa2F0zb2 RAM X2.
SSD ve HDD: SSD modeli James Donkey JD120 120GB X2 - HDD modelni bilmyorum.
Ekran kartı: Sapphire RX 580 Pulse 11265-05-20G 256 bit GDDR5 8
Anakart: MSI B450M-A Pro Max II AMD B450 soket AM4 DDR4 413.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz 35MB soket AM4 fanlı.
İşletim sistemi: Windows 11.

1715815050841.png

Not: Ekran kartı, BIOS ve işletim sistemi güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamünaleyküm internet hızım iyi olmasına rağmen tarayıcılar çok kasıyor 2. bilgisayarımda kasma yok ama bu bilgisayarımda tarayıcıda aratmalar siteler özellikle YouTube çok kasıyor açmıyor bazen internet yok hatası veriyor başka tarayıcı da denedim sonuç aynı.
RAM: Hikvision urien 8 GB 3200 MHz DDR4 CL16 hkED4081CAa2F0zb2 RAM X2.
SSD ve HDD: SSD modeli James Donkey JD120 120GB X2 - HDD modelni bilmyorum.
Ekran kartı: Sapphire RX 580 Pulse 11265-05-20G 256 bit GDDR5 8
Anakart: MSI B450M-A Pro Max II AMD B450 soket AM4 DDR4 413.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.60GHz 35MB soket AM4 fanlı.
İşletim sistemi: Windows 11.

Eki Görüntüle 2196592

Not: Ekran kartı, BIOS ve işletim sistemi güncel.
Özel bir DNS adresi kullanıyorsanız bunu kaldırın, onun haricinde donanım hızlandırmasını açın, açıksa kapatın.

Özel bir DNS adresi kullanıyorsanız bunu kaldırın, onun haricinde donanım hızlandırmasını açın, açıksa kapatın.

Bahsettiğin şeyleri nasıl kapatacağım Google ayarlarda DNS arattığımda güvenli DNS seçeneği çıkıyor sadece ve donanım hızlandırmasından kastettiğin şey nedir?

Bahsettiğin şeyleri nasıl kapatacağım Google ayarlarda DNS arattığımda güvenli DNS seçeneği çıkıyor sadece ve donanım hızlandırmasından kastettiğin şey nedir?
DNS için: Denetim masası > Ağ ve İnternet > Ağ ve paylaşım merkezi > Bağdaştırıcı ayarları değiştirin > Açılan ekranda Wifiniz veya ethernet kablonuzu seçip özellikler diyin > İnternet protokolü sürüm 4 ve 6'nın özelliklerine gelip dns sunucu adresini otomatik olarak al diyin.

Donanım hızlandırma için google ayarlarına "kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan" ayarını bulu açıksa kapatın kapalıysa açın.

Bunun haricinde tarayıcınızdaki özellikle adblock tarzı eklentileri kaldırıp çerezler ve önbelliği temizleyin.

Bunları yapmanıza rağmen hala kasma var ise firefox tabanlı bir tarayıcı deneyin.

Hocam uzantıları ss atarmısın? Aynı şey bende de oldu. Birkaç reklam engelleyici vardı kaldırdım. Düzeldi. Uzantılardan kaynaklı da olabilir.

Hocam uzantıları ss atarmısın? Aynı şey bende de oldu. Birkaç reklam engelleyici vardı kaldırdım. Düzeldi. Uzantılardan kaynaklı da olabilir.
Doğrudur. Özellikle kalitesiz adblocklar bazen tarayıcıyı yok ediyor.

Hocam uzantıları SS atar mısın? Aynı şey bende de oldu. Birkaç reklam engelleyici vardı kaldırdım. Düzeldi. Uzantılardan kaynaklı da olabilir.

Doğrudur. Özellikle kalitesiz AdBlock'lar bazen tarayıcıyı yok ediyor.

Sadece bir adet ses yükseltici eklentim vardı onu da kaldırdım şimdilik bir değişiklik yok hocam.

DNS için: Denetim Masası > ağ ve internet > ağ ve paylaşım merkezi > bağdaştırıcı ayarları değiştirin > açılan ekranda wifiniz veya Ethernet kablonuzu seçip özellikler deyin > internet protokolü sürüm 4 ve 6'nın özelliklerine gelip DNS sunucu adresini otomatik olarak al deyin.

Donanım hızlandırma için Google ayarlarına "kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan" ayarını bulu açıksa kapatın kapalıysa açın.

Bunun haricinde tarayıcınızdaki özellikle AdBlock tarzı eklentileri kaldırıp çerezler ve önbelliği temizleyin.

Bunları yapmanıza rağmen hala kasma var ise Firefox tabanlı bir tarayıcı deneyin.

Denedikten sonra geri dönüş sağlarım.

DNS için: Denetim Masası > ağ ve internet > ağ ve paylaşım merkezi > bağdaştırıcı ayarları değiştirin > açılan ekranda wifiniz veya Ethernet kablonuzu seçip özellikler deyin > internet protokolü sürüm 4 ve 6'nın özelliklerine gelip DNS sunucu adresini otomatik olarak al deyin.

Donanım hızlandırma için Google ayarlarına "kullanılabilir olduğunda donanım hızlandırmayı kullan" ayarını bulu açıksa kapatın kapalıysa açın.

Bunun haricinde tarayıcınızdaki özellikle AdBlock tarzı eklentileri kaldırıp çerezler ve önbelliği temizleyin.

Bunları yapmanıza rağmen hala kasma var ise Firefox tabanlı bir tarayıcı deneyin.

DNS ayarlarını kontrol ettim ve zaten otomatik seçeneği seçili.

"Kullanılabilir olduğunda grafik hızlandırmayı kullan" seçeneğini buldum ve açıktı kapattım sonra yeniden başlatma istedi yaptıktan sonra ilk başta kendine geldi sonra eskisi gibi kasmaya internet yok gibi hatalar vermeye devam etti.

Son çare Firefox tabanlı bir tarayıcı kullanmayı deneyeceğim geri dönüş sağlarım.

Geri
Yukarı