Tarayıcı olması gerekenden yavaş çalışıyor

Emirhan ORÇAN

Hectopat
Normalde Opera GX'i sorunsuz şekilde kullnanan biriyim. Kasma donma takılma hiçbir şekilde yaşanmadı şu zamana kadar ve bayağı bir kullandım fakat son 3-4 gündür gerek sitelere girerken gerek YouTube'da inanılmaz bir yavaşlama oldu. İlk başta yetersiz bellek diyordu C diski çok doluydu temizledim ve şu an yaklaşık 15GB bir boşluk alan var.(hala az evet ama oyun oynanmayan bir bilgisayarda tarayıcı açmak yeterince fazla bir alan ön bellek için.) Fakat düzeltemedim siteler arasında kasmıyor evet ama YouTube'da soru çözüm videosu izleyecekken videoyu açtığım anda donuyor, oynata bastığımda 7 saniye bekliyor öyle oynatıyor, durdurmaya çalıştığımda aynı şekil, ses kısmaya çalıştığımda yarım saniyelik iş 15 saniyeye uzuyor. Son 3-4 gündür olması şüpheye düşürdü Kaspersky yükledim ve tüm bilgisayarı tarattım birkaç trojan temizlendi. Ama hala aynı soru çözüm videosu izleyeceğim izleyemiyorum adamakıllı. Ayrıca Wi-Fi alanında böyle bir değişiklik var bağlantıları aşağı koydum. Semilight ne demek, neden bağlantıyı kes yerine orada 11 yazıyor? Ayrıca e-SIM nedir? Burada bir sorun var gibi bilmiyorum danışmak istedim virüstür belki çok bilgim yok bu konularda yardımınıza ihtiyacım var.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    26,2 KB · Görüntüleme: 15
  • esim.PNG
    esim.PNG
    36,7 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün çoğu kişi YouTube'da aynı sorunu yaşıyor, ben Chrome'da reklam engelleyiciyi kapatınca sorunum çözüldü.
A evet gerçekten YouTube sorunu çözüldü, teşekkür ederim YouTube'nin reklam engelleyiciler konusunda ne kadar katı olduğunu unutmuşum. Fakat bu WI-FI kısmındaki sorun nedir ya da sorun var mı?

A evet gerçekten YouTube sorunu çözüldü, teşekkür ederim YouTube'nin reklam engelleyiciler konusunda ne kadar katı olduğunu unutmuşum. Fakat bu WI-FI kısmındaki sorun nedir ya da sorun var mı?
Hocam sanırım orası bug'a girmiş. CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp "SFC /scannow" komutunu kullanın sistem dosyalarını denetleyip onaracak, sonra da sistemi yeniden başlat'ı kullanarak kapatın. Sorunu çözebilir.

Hocam sanırım orası bug'a girmiş. CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp "SFC /scannow" komutunu kullanın sistem dosyalarını denetleyip onaracak, sonra da sistemi yeniden başlat'ı kullanarak kapatın. Sorunu çözebilir.
Yazdım fakat bir sorun gözükmediğini söyledi. Çok önemi yok zaten asıl sorun video oynatıcısındaydı onda da yardımcı oldunuz teşekkür ederim.

Geri
Yukarı