Tarayıcı Reklam Virüsü Nasıl Temizlenir?

sahinnn4491

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 1.5 aydır tarayıcımda değişik birsürü reklam yeni sekme veya yeni tarayıcılar açılıyor. Örneğin film izlerken 5-6 kere farklı "powered by ..... " şeklindeki sayfaylara yönlendirildikten sonra back back yaparak ancak film izleyebiliyorum. Ve her sayfanın altında 3 adet reklam çıkıyor. Çözüm çok aradım bulamadım en sonunda bir arkadaş burayı söyledi yardımlarınızı bekliyorum. Resimleri ekledim.

chrome sekme.jpg
reklam 1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Yukarıdaki hesabımdan bilmediğim bir sebepten ötürü cevap yazamıyorum.
Kurallarımıza uymadığınızdan ceza almışsınız. Ceza sürenizin bitmesini bekleyip sonrasında kurallara uymaya çalışınız.
_________
Herdprotect rehberine göre silin:

Kod:
c:\users\pc\appdata\local\temp\evb69f8.tmp
c:\users\pc\appdata\local\temp\tf00294823.dll
c:\users\pc\appdata\local\temp\tsu1c2c940b.dll
c:\users\pc\appdata\local\temp\glyphdownloader-97c7d6fc-e120-4a34-a91c-a17fd8c8c397\glyphdownloader.exe
c:\users\pc\appdata\local\temp\glyphdownloader-bb48434e-1988-4389-84b1-7ec668b73ccf\glyphdownloader.exe
c:\users\pc\appdata\local\temp\glyphdownloader-c7cf77db-db4f-4241-a3a2-e859c77e11ef\glyphdownloader.exe
c:\users\pc\appdata\local\temp\rarsfx0\datos.exe
c:\users\pc\appdata\local\temp\rarsfx0\zerox.exe
c:\users\pc\appdata\local\temp\{759cbb0c-9b33-422a-a0c1-d311ae7f99fa}\custom.dll
c:\users\pc\appdata\local\temp\{759cbb0c-9b33-422a-a0c1-d311ae7f99fa}\setup.exe
c:\users\pc\appdata\local\temp\{759cbb0c-9b33-422a-a0c1-d311ae7f99fa}\_setup.dll
c:\users\pc\appdata\local\temp\{759cbb0c-9b33-422a-a0c1-d311ae7f99fa}\addons\putfu.xyz
c:\users\pc\downloads\config.exe
c:\users\pc\downloads\ddt_tr_tr.exe
c:\users\pc\downloads\devil.dll
c:\users\pc\downloads\ilu.dll
c:\users\pc\downloads\lordmt2.exe
c:\users\pc\downloads\torbrowser-install-4.0.4_tr.exe
c:\users\pc\desktop\program\tor browser\browser\torbrowser\tor\pluggabletransports\meek-client-torbrowser.exe
c:\users\pc\desktop\yeni klasör - kopya\bdvidx86.dll
c:\users\pc\desktop\yeni klasör - kopya\config.exe
c:\users\pc\desktop\yeni klasör - kopya\devil.dll
c:\users\pc\desktop\yeni klasör - kopya\ilu.dll
c:\users\pc\appdata\local\comodo\dragon\user data\default\extensions\gincldpfammnfegffkmnkjkibooofdim\2.14\manifest.json

Bu klasör içlerini silin:

Kod:
c:\users\pc\appdata\local\temp
C:\Windows\Temp
c:\users\pc\downloads\
c:\users\pc\desktop\yeni klasör - kopya\
c:\users\pc\appdata\local\comodo\dragon\user data\default\extensions\gincldpfammnfegffkmnkjkibooofdim

Regeditten bu yolu bulup, msn adresini google ile değiştirin.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı