Tarayıcı üzerinden video oynatıcı sorunu

Ali CEYLAN

Hectopat
Daha fazla  
HTPC Mevcut. GT1030, AMD A10 7860K, 8 GB DDR3 1600 MHZ, Philips 4K TV, 4K uyumlu HDMI kablo. Windows 10 64 Bit.

Sistem kabaca yukarıdaki gibidir. Problemde şu; Windows üzerinde 4K yani 3840X2160 çözünürlükte masaüstü kullanıyorum.
Ölçekleme %300. Herhangi bir tarayıcıda videolar oynatım sorunu oluşuyor. Yükleme simgesi sürekli dönüyor ve oynatım gerçekleşmiyor. Youtube dahil hemen hemen tüm sağlayıcıların online videoları çalışmıyor. Bilgisayarı yeniden başlattığımda sorun düzeliyor. Herhangi bir tarayıcıdan herhang bir video kaynağı eğer destekliyorsa çözünürlüğü arttırdığımda sorun yine baş gösteriyor. Yeniden başlatmam gerekiyor. Aynı anda Video playerda da oynatım sorunu alıyorum. Yeniden başlatma sonrası problem tekrar oluşana kadar düzeliyor.

Sürücüler güncel. BIOS güncel. Windows 10 son güncelleme dahil yüklü. Tarayıcı güncel. Vivaldi, Opera, Firefox, denedim. Değişmedi. Fikri olan?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı