Tarayıcıda dolanırken laptop ekranında siyah küçük yatay çizgiler çıkıyor

Aziz G

Hectopat
Daha fazla  
Casper Nirvana F650 i5 8250U.
8 GB RAM.
SSD.
GeForce 940 MX 2 GB.
Masaüstündeyken sorun yok fakat.
Ne zaman Mozilla da YouTube veya WhatsApp'a gireceğim zaman.
Bu resim gibi (alıntıdır)
Oluyor masaüstündeyken sorun yok.
Tam olarak sorun nedir?

1664371647488.png

Bana harici ekran kartı devreye girince çıkıyor gibi geldi. Harici ekran kartını kullanması için bir oyun veya furmark testi yükleyip test edermisin? Şayet öyleyse harici grafik kartınızda sorun var demektir.

Bana harici ekran kartı devreye girince çıkıyor gibi geldi. Harici ekran kartını kullanması için bir oyun veya FurMark testi yükleyip test eder misin? Şayet öyleyse harici grafik kartınızda sorun var demektir.

Önce bir ölü pixel testi yapsın daha sağlıklı olur masaüstündeyken fotoğrafran dolayı görememiş olabilir.

ölü piksel testi yaptım bir sorun yok sadece bir defaya mahsus yeşildeyken aşağı kaydırınca yatayda küçük çizgi çıktı ve sonrasında kayboldu 2 saniye göründü

Bana harici ekran kartı devreye girince çıkıyor gibi geldi. Harici ekran kartını kullanması için bir oyun veya furmark testi yükleyip test edermisin? Şayet öyleyse harici grafik kartınızda sorun var demektir.
furmark testi yapıp ekran görüntüsünü paylaşacağım en son 1 ay kadar önce laptobu bilgisayarcıya verdim termal macun değişimi fln yaptı. Bir de ssd alıp taktırdım.

Yaklaşık 3 dk kadar furmark testi yaptım.
Hiçbir çizgi görmedim.
1664376718227.png

Son düzenleme:
Ekran kartınızla ilgili bir sorun yok bu durumda. Sorun daha çok yazılımsal gibi geliyor bana. Windows kaynaklı bir sorun gibi yada tarayıcınızla ilgili olabilir. En son ne zaman bu sorunu yaşıyorsunuz. Windows güncellemesi yaptınız mı? Sistem geri yükleme sorununuzu çözebilir.

ölü piksel testi yaptım bir sorun yok sadece bir defaya mahsus yeşildeyken aşağı kaydırınca yatayda küçük çizgi çıktı ve sonrasında kayboldu 2 saniye göründü

furmark testi yapıp ekran görüntüsünü paylaşacağım en son 1 ay kadar önce laptobu bilgisayarcıya verdim termal macun değişimi fln yaptı. Bir de ssd alıp taktırdım.

Yaklaşık 3 dk kadar furmark testi yaptım.
Hiçbir çizgi görmedim.Eki Görüntüle 1530295
tamamdır eğer önemli verilerini yedekleyebilirsen usb üzerinden format atmanı tavsiye ederim muhtemelen düzelecek

Ekran kartınızla ilgili bir sorun yok bu durumda. Sorun daha çok yazılımsal gibi geliyor bana. Windows kaynaklı bir sorun gibi yada tarayıcınızla ilgili olabilir. En son ne zaman bu sorunu yaşıyorsunuz. Windows güncellemesi yaptınız mı? Sistem geri yükleme sorununuzu çözebilir.
sanırım tarayıcı hatası gibi ama emin olamıyorum şuan microsoft edge üzerinden yazıyorum
burada böyle bir sıkıntı yok
masaüstünde de böyle bir sorunla karşılaşmadım
sanıyorum ki tarayıcı kaynaklı

Sanırım tarayıcı hatası gibi ama emin olamıyorum şu an Microsoft Edge üzerinden yazıyorum.
Burada böyle bir sıkıntı yok.
Masaüstünde de böyle bir sorunla karşılaşmadım.
Sanıyorum ki tarayıcı kaynaklı.

Tarayıcı kaynaklı böyle bir sorun ilk defa duydum ama öyle isede Brave önerebilirim.

sanırım tarayıcı hatası gibi ama emin olamıyorum şuan microsoft edge üzerinden yazıyorum
burada böyle bir sıkıntı yok
masaüstünde de böyle bir sorunla karşılaşmadım
sanıyorum ki tarayıcı kaynaklı
Aynen sorun yazılımsal.Önemli olan donanım tarafında problem oluşmaması.Bu arada ekranınızı sıvıya karşı koruyun.Direkt camsil gibi maddeler püskürtmeyin.Aksi takdirde panel cof arızası oluşabilir.Hafif nemli ıslak mendil kullanın temizlik yaparken.İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı