Tarayıcıda ekran donuyor

Ekremunal

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, sistemim Windows 11. gerçi işletim sistemiyle mi ilgili başka bir şeyden mi bilmiyorum ama Google Chrome'dayken aniden donuyor. Fareyi hareket ettirince çok sonra algılıyor ya da hiç algılamıyor. Kasayı düğmeden kapatmaktan başka çözümü yok. Bunu herhangi bir vakitte herhangi bir şeye tıkladığımda yapıyor. Bazen Chrome'a girdiğim ilk dakika bazen saatler sonra. Format atmak çözüm olabilir ama belki başına gelen varsa diye buraya soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki bilgisayarınız Win11 için tam anlamıyla yeterli değildir, eğer bilgisayar genelinde bir sıkıntı varsa geri Win10'a geçmenizi öneririm.
Sadece Chrome'dayken oluyorsa silip yükleyebilirsiniz, düzelmezse daha detaylı(denetim masası, önbellek, temp dosyası, kısaca google'ın adı geçtiği her dosya) silebilirsiniz tabii veriler açısından bir sakınca yoksa. Gerçi format atmayla aynı mantık ama dediğimi yapmadan önce araştırmanızı öneririm.
Buda işe yaramazsa Chrome'ın performans ayarlarıyla oynayabilirsiniz, örneğin donanım hızlandırma açıksa kapamak, kapalıysa açmak gibi. Ayrıca driver güncellemeleri de yardımcı olacaktır.
Birde son sürümü kullanmıyorsanız onu yükleyebilirsiniz, eski sürümlerin Win11'e güzelce optimize olamamasından kaynaklı bir sorun olabilir.

Bir arkadaşımda olmuştu onun yeni aldığı 3050 laptopu vardı. Chrome üzerinden web tabanlı oyun oynarken ciddi derecede kasıyordu. Onda olmasının sebebi Chrome'da işlemcinin dahili ekran kartının kullanmasıydı. Kasada böyle oöucağını sanmıyorum. Ekran kartın yerinden çıkıp oynamış olabilir. DxDiag veya Aygıt Yöneticisi'nden ekran kartını kontrol et ordsn değilse. Görev Yöneticisi'ni arka planda açık şekilde Chrome'a gir anlaşılır muhtemelen. Sorun anlaşılmazsa bilsayarcıya götürüp bizzat baktırman daha iyi olur.

Geri
Yukarı