Tarayıcıda indirme hızı çok düşük

b33rch

Hectopat
Daha fazla  
Şu an Opera üzerinden bir RAR yüklerken anlık indirme hızım 800 KB/sn fakat Steam'den oyun indirirkenki indirme hızım 100 MB. İndirdiğim dosyayı birçok farklı siteden indirmeme rağmen indirme hızında değişiklik olmuyor.
Fotoğraflar;

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    17,9 KB · Görüntüleme: 126
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    3,6 KB · Görüntüleme: 135
İnternet hızımız kullandığımız paket hızından önce bize sunulan hız yani bağlandığımız server hızı ile orantılıdır.Ülkemizde internet hızlarının yavaşlığından sebep hiç birimizin aklına bu gelmez.Farklı site kullanmanız farklı server kullandığınız anlamına gelmez.Opera'yı indirme amaçlı çok fazla tecbübe etmedim ancak chrome ve bazı diğer tarayıcıların indirme sistemlerini çok beğenmiyorum.İndirme yapmak için özelleştirilmiş tarayıcı veya programlar kullanın derim.Sadece indirme linkini İDM tarzı programlara kopyalayarak aynı uzantılarda çok daha yüksek hızlara ulaştım.

İnternet hızımız kullandığımız paket hızından önce bize sunulan hız yani bağlandığımız server hızı ile orantılıdır. Ülkemizde internet hızlarının yavaşlığından sebep hiçbirimizin aklına bu gelmez. Farklı site kullanmanız farklı server kullandığınız anlamına gelmez. Opera'yı indirme amaçlı çok fazla tecbübe etmedim ancak Chrome ve bazı diğer tarayıcıların indirme sistemlerini çok beğenmiyorum. İndirme yapmak için özelleştirilmiş tarayıcı veya programlar kullanın derim. Sadece indirme linkini IDM tarzı programlara kopyalayarak aynı uzantılarda çok daha yüksek hızlara ulaştım.

IDM hakkında biraz daha bilgi verir misiniz?

Hocam öncelikle Steam'den 100 MB alamazsınız onu söyleyeyim 10-12 civarı indirme alırsınız neyse cevaba geliyorum.
2 Seçenek var
1-Opera'dan kaynaklı yani indirmiş olduğunuz sitede kısıtlama var veya Opera'da kısıtlama var.
2-Internet download Manager kullanmanızı öneriyorum internetiniz maksimum kaç mb/sn destekliyorsa o kadar hızda indirmeye zorluyor ben kullanıyorum, Opera'da 800-1.5 MB indirirken IDM'de 1.5-2.5 indiriyorum.

IDM hakkında biraz daha bilgi verir misiniz?
Açılımı: internet download manager.Basit bir kullanıcısıyım.Kullanışlı,basit arayüzlü bir indirme programı.İndirme dosyalarını partlar halinde aynı anda indirip, bittiğinde birleştirme yapabiliyor.Çoğu sitede gezinme yaparken videoları anlayıp indirme bağıntısı çıkarıp bilgi verebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı