Tarayıcıda sayfalar çok geç açılıyor

Single_factor

Hectopat
8-10 gündür yaşadığım bir sorun ancak düzeltemedim.

Sosyal de konuları taradım ve önerilen uygulamaların çoğunu yaptım. Tarayıcıda bir sayfa açtığımda ya da sayfayı yenilediğimde çok geç açılıyor. Sayfa açıldıktan sonra tıklanabilir ikonların aktif hale gelmesi için de ayrıca beklemem gerekiyor. Sayfa açıldıktan sonra sorun yaşamıyorum, Videolarda takılma, yüklememe gibi sorunlar olmuyor.

Flush DNS. DNS değiştirmek, Temp dosyaları, tarayıcıyı resetlemek, modemi resetlemek, CCleaner ile tarama ve düzeltme, başlangıç öğeleri gibi birçok şeyi denedim.

Sistemimde Kaspersky kurulu ve aktif çalışıyor ama ondan kaynaklı olmadığına eminim, daha önce bu sorunu yaşamıyordum.
Fiber internet kullanıyorum. Test sonuçları aşağıda.

Ekran görüntüsü 2021-07-02 133834.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Sosyal de konuları taradım ve önerilen uygulamaların çoğunu yaptım. Tarayıcıda bir sayfa açtığımda ya da sayfayı yenilediğimde çok geç açılıyor. Sayfa açıldıktan sonra tıklanabilir ikonların aktif hale gelmesi için de ayrıca beklemem gerekiyor. Sayfa açıldıktan sonra sorun yaşamıyorum, videolarda takılma, yüklememe gibi sorunlar olmuyor.

Flush DNS. DNS değiştirmek, temp dosyaları, tarayıcıyı resetlemek, modemi resetlemek, CCleaner ile tarama ve düzeltme, başlangıç öğeleri gibi birçok şeyi denedim.

Sistemimde Kaspersky kurulu ve aktif çalışıyor ama ondan kaynaklı olmadığına eminim, daha önce bu sorunu yaşamıyordum.

Eki Görüntüle 1093444

Hangi tarayıcı kullanıyorsunuz bir de sistem özelliklerinizi yazar mısınız SSD var mı sağlık durumu kaç.

Sosyal de konuları taradım ve önerilen uygulamaların çoğunu yaptım. Tarayıcıda bir sayfa açtığımda ya da sayfayı yenilediğimde çok geç açılıyor. Sayfa açıldıktan sonra tıklanabilir ikonların aktif hale gelmesi için de ayrıca beklemem gerekiyor. Sayfa açıldıktan sonra sorun yaşamıyorum, Videolarda takılma, yüklememe gibi sorunlar olmuyor.

Flush DNS. DNS değiştirmek, Temp dosyaları, tarayıcıyı resetlemek, modemi resetlemek, CCleaner ile tarama ve düzeltme, başlangıç öğeleri gibi birçok şeyi denedim.

Eki Görüntüle 1093444
Daha önce bu sorunu yaşamıyordum demişsiniz, o zaman bu sorunu ne zaman yaşamaya başladığınızı ve sorunu yaşamaya başlamadan önce tarayıcıda veyahut bilgisayarınızda yazılımsal veyahut donanımsal müdahaleler yapıp yapmadığınızı hatırlamaya çalışın. Açıkçası sorununuzun internetinizden kaynaklandığını düşünmüyorum, çok büyük ihtimalle HDD/SSD'niz veyahut kullandığınız tarayıcı ile alakalıdır.

Eki Görüntüle 1093444
Büyük ihtimalle DNS veya VPN ile kaynaklı bence.

Tarayıcı uygulamanızdan olduğunu düşünüyorum. Chrome veya Waterfox deneyin. Çözülmezse Complete Internet Repair aracı ile tüm seçenekleri seçip düzeltmeyi deneyin.

HDD mi kullanıyorsunuz?

Hangi tarayıcı kullanıyorsunuz bir de sistem özelliklerinizi yazar mısınız SSD var mı sağlık durumu kaç.

M2 kullanıyorum ama bozulma durumu mümkün değildir diye tahmin ediyorum 6 aylık sistem.
Büyük ihtimalle DNS veya VPN ile kaynaklı bence.
VPN ile daha hızlı yanıt alıyorum.

Tarayıcı uygulamanızdan olduğunu düşünüyorum. Chrome veya Waterfox deneyin. Çözülmezse Complete Internet Repair aracı ile tüm seçenekleri seçip düzeltmeyi deneyin.

Crome yüklemedim ama Edge ile sorun yaşanmıyor. Firefoxdan kaynaklanabilir mi?
Onda ise ne yapmak gerekir? Farklı bir tarayıcı kullanmak istemiyorum esasında.

M.2 kullanıyorum ama bozulma durumu mümkün değildir diye tahmin ediyorum 6 aylık sistem.

VPN ile daha hızlı yanıt alıyorum.

Chrome yüklemedim ama Edge ile sorun yaşanmıyor. Firefox'dan kaynaklanabilir mi?
Onda ise ne yapmak gerekir? Farklı bir tarayıcı kullanmak istemiyorum esasında.

Bir de Chrome ile dener misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı