Oyun kumandası kapalıyken pili bitiriyor

Puppa40

Hectopat
Merhaba. Varta marka pil kullanıyorum şarjlı 2100 mAh. Xbox Series S kontrolcüsüne şarjdan sonra ilk taktığımda kumanda açılıyor onda bir sıkıntı yok ancak sonraki kullanımımda Xbox tuşuna basmama rağmen açılmıyor kumanda ve pillerin yerinin değiştirip deniyorum bu sefer açılıyor ancak şarjı azalmış olarak açılıyor. Sorun pilde mi diye düşünüyordum, kendi kutusundan çıkan Duracell pilleri de taktığımdan beri 2 günde bitirmiş Max 3 saat kullanmışımdır. Sorun ne olabilir teşekkürler.

Pillerin şarj döngü sayısı fazla ise çabuk tükenmeye başlamış olabilir, özellikle Varta pillerde bu sorunu çok yaşadım 40-50 döngüden sonra gittikçe daha çabuk tükenmeye başlıyorlar hiç reklamlarda bahsettikleri gibi değil. Aksi halde kontrolcü de arızalı veya kısa devre gibi bir sorun olabilir.

Pillerin şarj döngü sayısı fazla ise çabuk tükenmeye başlamış olabilir, özellikle Varta pillerde bu sorunu çok yaşadım 40-50 döngüden sonra gittikçe daha çabuk tükenmeye başlıyorlar hiç reklamlarda bahsettikleri gibi değil. Aksi halde kontrolcü de arızalı veya kısa devre gibi bir sorun olabilir.
Piller yeni maksimum 10 döngüye girmiştir. Teşekkür ederim. Sanırım çözüm kullanımdan sonra pilleri çıkarmak.

Piller yeni maksimum 10 döngüye girmiştir. Teşekkür ederim. Sanırım çözüm kullanımdan sonra pilleri çıkarmak.

Bir de öyle dene eğer pillerde sorun yoksa markaya mesaj at kolun bozuk olduğunu anlat, garantiden yenisini yollasınlar veya tamir etsinler çünkü normalde pilleri çıkarmana gerek yok kumanda bozuk demek ki.

Geri
Yukarı