Çözüldü Tarayıcı'dan gelen güvenlik uyarı sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Alp34

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar tarayıcı olarak Chrome kullanıyorum. Bugün "Turbobit" adlı indirme sitesinden bir dosya indirmeye başladım ve birden bire bilgisayardan ingilizce sesler gelmeye başladı.

Ses düzeyi karıştırıcısını açarak sesin Chrome'dan geldiğini anladım ve sesde aynen şunu tekrarlıyor;

"Important Security Message. Call the Number provided as soon as possible. You will be guided for the removal of the adware spyware virus on your computer. Seeing this Pop-ups means that you have a virus installed on your computer which puts the security of your personal data at a serious risk. It is strongly advice...." diyip tekrar başa sarıyor. Sizce neden olabilir?

Windows Defender kullanarak tam tarama yaptım bir şey bulmadı sanırım bu sadece tarayıcıdan gelen bir ses virüs falan olduğunu zannetmiyorum fakat yine de dediğinizi yapacağım, sonuçları atarım.

GetSystemInfo raporu; GetSystemInfo Parser 2.96

HerdProject TXT raporu; Scan_2015-7-15-19-48

KIS 2015 ve Microsoft Defender ile tam taramalar yaptım hiç bir tehdit bulmadı.

Herdprotect rehberine göre bunları silin:
c:\users\alpemre\downloads\compressed\hackthings\wod-hack hacker eğitim seti v4.0.exe
c:\users\alpemre\downloads\programs\mp3rocket.exe
c:\users\alpemre\downloads\programs\opensubtitlesplayer.exe
c:\users\alpemre\desktop\capsler resimler vs\tüm h\ticaret hack\metin2 trade hack 2014 (3)\metin2 trade hack 2014.exe
c:\users\alpemre\desktop\capsler resimler vs\tüm h\ticaret hack\metin2 trade hack 2014 (3)\metin2 pvp trade hack\root - trade hack 2014\fix.dll
c:\users\alpemre\desktop\capsler resimler vs\tüm h\ticaret hack\metin2 trade hack 2014 (3)\metin2 pvp trade hack\unepk\extract.exe
c:\users\alpemre\desktop\capsler resimler vs\tüm h\ticaret hack\metin2 trade hack 2014 (3)\yedek\root - trade hack 2014\fix.dll
c:\users\alpemre\desktop\capsler resimler vs\tüm h\ticaret hack\metin2 trade hack 2014 (3)\yedek\unepk\extract.exe
c:\windows\secoh-qad.exe
c:\programdata\application data\ytd video downloader\ytd_installer.exe
c:\programdata\ytd video downloader\ytd_installer.exe
c:\users\alpemre\appdata\local\google\chrome\user data\default\file system\002\t\00\00000000

Bu klasörleri silin:
c:\users\alpemre\desktop\capsler resimler vs\kitserver13\
c:\program files (x86)\greentree applications
c:\users\alpemre\desktop\capsler resimler vs\tüm h\ticaret hack\metin2 trade hack 2014 (3)\
c:\programdata\application data\ytd video downloader
c:\users\alpemre\appdata\local\google\chrome\user data\default\file system\002

Bios güncelle:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/X501A/X501A1AS213.zip

Bunları denetim masasından kaldır:
Adobe AIR
Adobe Flash Player 17 NPAPI
Advanced Uninstaller PRO - Version 11
YTD Video Downloader 4.9
Bunlardan hariç birçok gereksiz program yüklemişsin lazım olmayanları kaldır.

Tamamdır yıllardır format atmamanın sonucu olsa gerek. Teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı