Tarayıcıların işlemciyi %100 kullanması

kutluhanlfc

Centipat
Merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum, günlerdir beni delirten bir sorun var ve çözüm bulamadım. Chrome Opera Edge fark etmiyor, herhangi bir tarayıcıyı kullandığımda YouTube vb sitelerde video izlerken işlemcim %100 kullanıma geçiyor ve sürekli PC'de takılmalar başlıyor. Videoyu kapatınca düzeliyor, PC'de VLC üzerinde 4K video bile açsam bu sorun olmuyor ama tarayıcılarda 480P video bile açsam durum böyle.

PC özellikleri.
Intel i7-4710.
12 GB RAM.
120 GB Kingston SSD.
GTX 970M ekran kartı.

Önceden YouTube'da 8K video bile açıp izleyebilirken şimdi böyle bir durum oluştu. Yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• xxx.PNG
    xxx.PNG
    147,3 KB · Görüntüleme: 27
  • xxx1.PNG
    xxx1.PNG
    128,7 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum, günlerdir beni delirten bir sorun var ve çözüm bulamadım. Chrome Opera Edge fark etmiyor, herhangi bir tarayıcıyı kullandığımda YouTube vb sitelerde video izlerken işlemcim %100 kullanıma geçiyor ve sürekli PC'de takılmalar başlıyor. Videoyu kapatınca düzeliyor, PC'de VLC üzerinde 4K video bile açsam bu sorun olmuyor ama tarayıcılarda 480P video bile açsam durum böyle.

PC özellikleri.
Intel i7-4710.
12 GB RAM.
120 GB Kingston SSD.
GTX 970M ekran kartı.

Önceden YouTube'da 8K video bile açıp izleyebilirken şimdi böyle bir durum oluştu. Yardımcı olabilir misiniz?
Eğer tarayıcıda uzantı varsa devre dışı bırakın birde öyle deneyin.

PC özellikleri.
Intel i7-4710.
12 GB RAM.
120 GB Kingston SSD.
GTX 970M ekran kartı.

Arkada 16 sekme açık olduğundan olabilir mi ?(emin değilim)

Bu arada 4k videolarda çok fazla donuyor, işlemci %100 olduğu zaman sıcaklığı 98-99 derece oluyor , fakat ben pcyi 1-2 hafta önce temizlemiştim
Arkada 16 sekme açık olduğundan olabilir mi ?(emin değilim)
video açmadığımda 50 sekme bile açsam donma olmuyor sorun yüksek kaliteli video açınca, tek sekme bile olsa oluyor bu sorun
Chrome büyük ihtimal Opera tercih edebilirsin 😅
Operada da aynı sorun var görsel yükledim posta

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı