Tarih bölümü okunur mu?

Yenigelen

Centipat
Merhaba. Şu anda Veritabanı Programcılığı okudum ve mezun oldum. Lakin AYT'de sayısalda barajı aşamadığım için Bilişim ile ilgili bir bölüm seçemiyorum. Soruma gelecek olursam Tarih ve Bilişim sektörüne çok ilgim var, durmadan bunlarla ilgili bilgi edinmeye çalışıyorum. Aslında birbirlerinden çok bağımsız bölümler ama 1 sene mezuna kalıp da AYT'ye hazırlanmak istiyorum fakat hiç temelim yok. Benim için Matematik 2+2=4. :( malasef bundan ileriye gidemiyorum. Eğer Tarih bölümü okursam iş imkanım olur mu? Açıkta kalır mıyım? Ya da bilişim'de 2 senelik Bilgisayar Programcılığı'na gitmek daha mı mantıklı.
Uni.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Malesef Tarih bolumu okursan acikta kalmamanin tek yolu akademisyen olmak.
Malasef öyle ama benim hiç matematik temelim yok. Kendimi bu konuda nasıl geliştirebilirim? Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği istiyorum fakat sonuçlar ortada. Gerçekten bu sonuçlardan dolayı kendimden utanıyorum. Dershaneye gidersem 1 sene içerisinde matematiğimi iyi bir seviyeye getirebilir miyim sizce?

Malasef öyle ama benim hiç matematik temelim yok. Kendimi bu konuda nasıl geliştirebilirim? Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği istiyorum fakat sonuçlar ortada. Gerçekten bu sonuçlardan dolayı kendimden utanıyorum. Dershaneye gidersem 1 sene içerisinde matematiğimi iyi bir seviyeye getirebilir miyim sizce?

Bu soruya cevap veremem malesef. Su an ne seviyede oldugunu bilmiyorum cunku. Ayrica muhendislik yazacaksan Turkiye'deki bilindik 3-5 okul disinda yazarsan yine riske girersin. Durumunu bilen hocalarla konus, onlar seni tanidiklari icin daha iyi yonlendirirler.

Hocam aradan baya zaman geçmişte konuyu yeni gördüm. Hocam cidden benim durumum da aynı senin gibi, ben eşit ağırlıktan hazırlanıyorum sınava ama Matematik' im çok kötü, diğer sözel dersleri yapıyorum ama Matematik bi olmuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı