Tarihi yarın bitecek olan kola içilir mi?

Eraskel

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar az önce Getir'den Coca-Cola şekersiz sipariş ettim. 6'lı tarihine bakınca yarın bittiğini gördüm. İçsem sıkıntı bir şey olur mu acaba?

Arkadaşlar az önce Getir'den Coca-Cola şekersiz sipariş ettim. 6'lı tarihine bakınca yarın bittiğini gördüm. İçsem sıkıntı bir şey olur mu acaba?

Son kullanım tarihi o ürünün o günden sonra tehlikeli olduğu anlamına gelmez tadının bozulma ihtimalinin başlayacağı anlamına gelir ve bir sorun olmaz. İçebilirsin.

Açıkçası pek bir şey olacağını sanmıyorum, @Selaus4 arkadaşımızın dediği gibi o tarihten sonra bozulmaya başlar. Anlamadığım şey, az önce Getir'den sipariş verdiğini söylediniz. Neden müşteri hizmetlerine bildirip şikayet etmiyorsunuz? En azından yenisini getirsinler.

Açıkçası pek bir şey olacağını sanmıyorum, @Selaus4 arkadaşımızın dediği gibi o tarihten sonra bozulmaya başlar. Anlamadığım şey, az önce Getir'den sipariş verdiğini söylediniz. Neden müşteri hizmetlerine bildirip şikayet etmiyorsunuz? En azından yenisini getirsinler.
Ama daha geçmemiş sonuçta.

Ben de Getir'den ucuz diye dondurma sipariş etmiştim 4 tane. Son kullanım tarihi aynı gündü ama hepsini yedim yaşıyorum hâla.

Ama daha geçmemiş sonuçta.
Hayır demek istediğim, herhangi tüketilebilen bir ürünün son kullanma tarihleri genellikle (ortalama olarak demek istediğimi altını çizerim, sadece koladan bahsetmiyorum.) 3 ila 4 ay olur. Dolayısıyla arkadaş siparişi vermiş, daha bir gün sonra son kullanma tarihi olan ürünü getiriyor, sence bu durum normal mi? Ben olsam kesinlikle iade eder veya şikayet eder yenisini getirtirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı