Tartışmaya girince heyecanlanmak

Davranış bozukluklugu derken tam olarak?
Davranış bozukluklarının türleri vardır. Bu türlere internetten ulaşabilirsin. Kısaca özetlemek gerekirse. Duygularını veya kelimelerini doğru ifade edememen. Bunun altında bir çok sebep olabilir. Geçirmiş olduğun bir travma bile neden olabilir. Bu nedenle tartışma esnasında aşırı gergin aşırı stresli olabilirsin. Dediğim gibi psikoloğa gitmen daha doğrudur.

Kelimeleri aklında güzel derlemen lazım bunun içinde en iyi çözümün kitap okumak olduğunu düşünüyorum. Çünkü ne kadar haklı olursan ol cümleleri toparlayamadığında telaşa kapılırsın bir de üstüne karşıdakinin haksız olduğundan eminsen kendini ifade edemediğin için daralırsın. Sosyal yaşamda biraz daha aktif olmakta sorununu çözebilir.

Kitap okumak hem rahatlatır, kelime dağarcığınızı geliştirerek daha kısa sürede daha fazla kelime hatırlamanıza yardımcı olur. Fakat en önemlisi dinginleştirir. Panik olmanızı engeller.
Peki, önerdiğiniz bir kitap var mı? Bana önerebilir misiniz? Hem başlamayı düşünüyordum.
Kelimeleri aklında güzel derlemen lazım bunun içinde en iyi çözümün kitap okumak olduğunu düşünüyorum. Çünkü ne kadar haklı olursan ol cümleleri toparlayamadığında telaşa kapılırsın bir de üstüne karşıdakinin haksız olduğundan eminsen kendini ifade edemediğin için daralırsın. Sosyal yaşamda biraz daha aktif olmakta sorununu çözebilir.
Sosyal anlamda bir sıkıntım yok hocam, artık bunaldım zaten sosyal olmaktan mental olarak.

Kitap önerebilir misiniz?

Peki, önerdiğiniz bir kitap var mı? Bana önerebilir misiniz? Hem başlamayı düşünüyordum.
Aslında ilginizi çeken türleri kendiniz bulmanız gerekiyor, fakat şimdilik Stefan Zweig'ın kitaplarıyla başlayabilirsiniz. Daha sonra geleneksel dünya klasiklerinden devam edebilirsiniz.

Bende de oluyor bu durum. Tartışmada haklıyım gene oluyor. O kadar hiddetleniyorum ki böyle gözümden yaş gelecek hale geliyor bazı zamanlar ve onu engellemeye çalışırken sesim falan yükseliyor. Çok tartışan birisi değilim ancak doğrusunu bildiğim bir şeyi birileri yalanlamaya çalışınca veya bu tarz durumlarda dediklerim oluyor. Genel çözüm tartışmamak sanırım :D Samimi olduğum kişilerle genel olarak olmuyor bu durum ama özellikle az samimi olduklarımla tartışırken aşırı geriliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı