Tasarım için 14 bin TL laptop önerisi

Hocam naçizane görüşüm. HP victus’un klavyesini bu saydığınız diğer modellerle kıyaslamak victusa büyük haksızlık aralarından en iyi klavyeye sahip. MacBook'lara yakın his veriyor. Bu arada gayet düz ve sade bir tasarımı var.Ayrıca diğer tüm modellerin touchpadi küçücük bu modelin bayağı büyük.
Hatta referans için videolar bırakıyorum direkt klavye kısmına geçip benim yaptığım aynı yorumları yapan kanallar;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(favori windows klavyem diyor)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
3 kanalda çok büyük laptop kanalları hepsinin ortak noktası klavye ve Touchpad'in harika oluşu. Gerisini sizin araştırmanıza bırakıyorum beğendiğiniz modeller arasından inceleme videoları izlemenizi tavsiye ediyorum @Kardelen life benim tercihim HP victus, Lenovo RTX 3060'lı veya Zephyrus G14 modellerinden birisi olurdu.
Yanlış bilmiyorsam omen ile aynı kasa yapısına mı sahipti victus'lar?

Hocam işlemci nesli eski,10.nesil ısınan bir işlemci ki onu geçtim yazılım konusunda Dell'in sorunları var.
Kısacası o para o laptopa verilmez yeni nesil işlemcili sıkıntısız modeller varken.

Önerebileceğiniz farklı bir laptop var mı? Bu fiyat aralığında yine?

Önerebileceğiniz farklı bir laptop var mı? Bu fiyat aralığında yine?

(Sorunsuz sıkıntısız bir model)

(RAM'i 4+4 çıkartıp iki RAM'i satılığa koyup 8+8 RAM alırsanız 1000TL ekstra ücret olur ve 60Hz sorun değil derseniz en iyi model bu.)

Bilgisayar almaya ilk karar verdigim zamanlar karşıma hep Casper excalibur çıkıyordu. Almayıda dusunuyordum o aralar.Ama kime sorsam uzak dur dedi. Neden çoğu kişi casper için çöp diyor acaba merak ediyorum. Bir de marka değil model önemli denildi burada cevremde notebook deyince asus al hangi modeli olursa olsun farketmez diyenler agirliktaydi hep. Bu işin içinde olanlar açisindan bu bilgisizce bir görüş mü sizce? @gmaschine @Emma Stone @messinicocugu @zagzirus

Bilgisayar almaya ilk karar verdigim zamanlar karşıma hep Casper Excalibur çıkıyordu. Almayı da dusunuyordum o aralar. Ama kime sorsam uzak dur dedi. Neden çoğu kişi Casper için çöp diyor acaba merak ediyorum. Bir de marka değil model önemli denildi burada cevremde notebook deyince ASUS al hangi modeli olursa olsun fark etmez diyenler agirliktaydi hep. Bu işin içinde olanlar açisindan bu bilgisizce bir görüş mü sizce? @gmaschine @Emma Stone @messinicocugu @zagzirus

Ben çok çok uzun süre Casper kullanmış birisiyim. Şu ana kadar 1 kere bile sıkıntı çıkarmamıştı. Kötü diyenler de kullanıp deneyimlediğinden değil, çoğunluktan duyduğu için diyor.

@Kardelen life Bilgisiz bir fanboy yorumu. Gözün kapalı ASUS al ne demektir? Tamam marka iyi lafım yok, severim. Önceki mesajımda da dediğim gibi. Her markanın her modeli iyi değildir. ASUS'un kötü modelleri yok mu? Gayette var. Casper'ın var mı? Var. MSI'ın var mı? Var. HP'nin de var. Varda var.
Marka bazlı değil, model bazlı bakılmalı. X markasını gözün kapalı al diyenlerin yorumları çok dikkate alınmamalı.

@Kardelen life Bilgisiz bir fanboy yorumu. Gözün kapalı Asus al ne demektir? Tamam marka iyi lafım yok, severim. Önceki mesajımda da dediğim gibi. Her markanın her modeli iyi değildir. ASUS'un kötü modelleri yok mu? Gayette var. Casper'ın var mı? Var. MSI'ın var mı? Var. HP'nin de var. Varda var.
Marka bazlı değil, model bazlı bakılmalı. X markasını gözün kapalı al diyenlerin yorumları çok dikkate alınmamalı.
Daha iyi anlatılamazdı.

Bilgisayar almaya ilk karar verdigim zamanlar karşıma hep Casper Excalibur çıkıyordu. Almayı da dusunuyordum o aralar. Ama kime sorsam uzak dur dedi. Neden çoğu kişi Casper için çöp diyor acaba merak ediyorum. Bir de marka değil model önemli denildi burada cevremde notebook deyince ASUS al hangi modeli olursa olsun fark etmez diyenler agirliktaydi hep. Bu işin içinde olanlar açisindan bu bilgisizce bir görüş mü sizce? @gmaschine @Emma Stone @messinicocugu @zagzirus

Casper'ların oyuncu laptoplarında genel bir kalite ve ısınma sorunu var. Tabii ki marka değil model özelinde yorum yapılmalı ancak Casper'ın 10-20 bin TL arasındaki (benim bildiğim kadarıyla) modellerinde ısınma, kasa kalitesi, menteşe sorunları oluyor. Ha bu demek değil ki herkeste olacak. Ancak bu kadar paralar veriyoken daha risksiz şeylere yönelmek daha mantıklı. Yukarıdaki mesajlara da kesinlikle katılıyorum her markanın kalitesiz, kötü modelleri var.

Bilgisayar almaya ilk karar verdigim zamanlar karşıma hep Casper excalibur çıkıyordu. Almayıda dusunuyordum o aralar.Ama kime sorsam uzak dur dedi. Neden çoğu kişi casper için çöp diyor acaba merak ediyorum. Bir de marka değil model önemli denildi burada cevremde notebook deyince asus al hangi modeli olursa olsun farketmez diyenler agirliktaydi hep. Bu işin içinde olanlar açisindan bu bilgisizce bir görüş mü sizce? @gmaschine @Emma Stone @messinicocugu @zagzirus
Çok bilgisiz sayılmaz. Bazı markalar toplumda güveni kazanmışken bazıları da kaybetmiştir. Güveni kazanmak zor iş. Yıllar gerektiriyor. Vestel'e karşıda bu önyargı var. Ev aletlerinde Sinbo mesela ucuz ürünler yapar, Kumtel'de bunlardan biri. Ucuz malzemeler, daha uygun fiyatlı ekonomik ürünler. Ne kadar ekmek o kadar köfte yani. Her marka giriş seviyesi, orta seviye ve amiral gemisi modelleri ile geniş kitlelere hitap etmeye çalışıyor notebook ve telefon kategorisinde özellikle. Gözü kapalı bir şey alınacak zamanda değiliz, gözü dört açmak lazım. Bazı güvenilir markaların kronik sorunlu cihazları olabiliyor. Bir ürün yapsalar belki en iyisini yapacaklar ama daha fazla satmak için çok fazla model çıkartıyorlar.

Ülkemizde genel olarak ASUS ve MSI'dan başka marka sevilmediğinden öyle deniyor yoksa MSI ve ASUS'unda çok kötü modelleri var Casper'ın genellikle modelleri kötü kendi fiyat bandında daha iyisi ilki çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı