Tasarım, müşteriye nasıl teslim edilir?

emirhan2020

Decapat
Daha fazla  
Aklima takilan bir soru soracağım, diyelim ki ben uı&ux tasarimcisi oldum ve musteri benden bir yemek sitesi istedi bu siteyi yaptim *figma araciligiyla* daha sonra ben bu tasarimi musteriye nasıl teslim edeceğim? Benim ekranda yaptığım site musterinin nasıl sitesinde olacak?

O tür tasarım işlerini bilmiyorum ama oyun teslim edileceği zaman sipariş ekranında hangi dosyaların gönderileceği yazar, sipariş bittikten sonra ise önceden belirtilen dosyalar gönderilir. Projenin exe formatı, kaynak kodları, karakter modellemeleri, sfx dosyaları vb. Tasarım işinde de bu şekilde oluyordur diye düşünüyorum. O size tasarımda nelerin olması gerektiğini söyler siz eklersiniz sonucu teslim edersiniz.

Figma ile yapılan web siteleri tasarımdır sadece. Sen projeni Figma üzerinde tasarlarsın, tasarımı Figma üzerinde müşteriye gösterirsin ve detaylı dokümantasyonunu teslim edersin. Müşteri dokümantasyonu bir web developera verir ve onlar kodlar.

Figma'da HTML exporter da var, projeni websitesi haline getiriyor HTML ve CSS dosyaları olarak ama bu profesyonel seviyede yeterli değil. Yine gidip müşteriye showcase olarak atmak ya da sunucuya yükleyip günü kurtarmak için falan kullanılabilir.

Dokümantasyonlar böyle oluyor:

Kısaca:
Ben insanlara web site yapacağım diyorsan HTML, CSS, JavaScript, TypeScript, framework falan bilmen şart. Ben sadece tasarım satacağım diyorsan tasarım dilinin olması ve doküman hazırlayabiliyor olman yeterli, tabii kodlama biliyor olman da yine artı olur senin için.

Son düzenleme:
Kodlarını atacaksın o da sitesine gömecek? Bazıları zaten bunla uğraşmamak için kodlarını sana atar sana kendi kodları üzerinden düzenleme yapmanı söyler.

Yeni konular

Geri
Yukarı