Tasarım ve oyun için 27 inç ve üzeri 8-9 bin TL arası monitör önerisi

Bütçe
8000-9000

sormix

Hectopat
Daha fazla  
Aslında 29 veya 34 inç geniş ekran istiyordum ancak bu skalada Türkiye'de satılan monitörlerde ne renk doğruluğu iyi ne de Hz değeri.
Forumlarda VA paneller gömülmüş. Bu yüzden VA'ları eledim. Ancak kullanan ve beğenen varsa yazabilir.

IPS 29 inç
  1. Lenovo L29W-30
Curved VA paneller
  1. Huawei mateview GT 34.
  2. ASUS TUF Gaming VG30VQL1a.
  3. AOC CU34G2 34.
Aklıma yatanlar
  1. Lenovo Y27Q-30 QHD - TR de yok.
  2. Lenovo Y27H-30 QHD -TR de yok.
  3. Lenovo Y32P-30 - TR de yok.
  4. Cooler Master GM27-FQS - TR de yok.
  5. Dell G3223D 32 inç - TR de var
  6. Dell S2721DGFa 27 inç - TR de var

İstenilen özellikler
  1. 2K olması.
  2. 8bit veya 10bit olması.
  3. DCI-P3 renk gamın %90 civarı kapsasın.
  4. Hz değeri 120 ve üzeri olsun.
  5. 27" ve üzeri inç olsun.

Tüm bu kriterleri karşılayan ve satışı olan bu ikisi var.
  • Dell G3223D 32 inç - TR de var
  • Dell S2721DGFa 27 inç - TR de var

Ancak izlediğim videolardaki renk testlerinde renk doğruluğu %80 civarıydı. Bunların dışında önerebileceğiniz bir model var mı?
34'in. VA panelli monitörleri önerir misiniz? Black smaring ve moniton blur dışında VA panellerde söylenen %90 dCi P3 ve SRGB'nin %120'sini karşılar ifadesi varsa IPS paneller kadar iyi renk vermez mi?

5-6 aydır falan kullanıyorum. Harikulade cihaz oyun için, e tasarımdada öyledir.

Bir de bunu buldum. DCI-P3 değeri %96 frc 10 bit ama bir VESA kolu şart.
Hocam oyun ve tasarım diyorsanız 34'den aşağı düşünmeyin bence. MSI 27 kullanıyordum şuanki monitorumden önce, oyun hayatıma yazık dedim daha önce 34 almadığım için.

Önermiyorum diye geçmeyin sebebini gerekçesinide yazın size zahmet. Aylardır kullanıyorum, bir sıkıntısını yaşamadım. 8-10k alınabilecek en iyi monitorlerden.
Şuan satışı yok sanırım. Monitör kıtlığı mı var anlamadım. Çoğu modeli bulamıyorum

Önermiyorum diye geçmeyin sebebini gerekçesinide yazın size zahmet. Aylardır kullanıyorum, bir sıkıntısını yaşamadım. 8-10k alınabilecek en iyi monitorlerden.
VA panel bir SAMSUNG marka monitör kullandım ve önermeme sebebim 'GHOSTİNG' bu neden ile bu monitörü de önermiyorum, bu bütçede İPS gibi paneller varken asla değmez, ve attığınız üründe ghosting şikayeti yorumu da var.

VA panel bir SAMSUNG marka monitör kullandım ve önermeme sebebim 'GHOSTİNG' bu neden ile bu monitörü de önermiyorum, bu bütçede İPS gibi paneller varken asla değmez, ve attığınız üründe ghosting şikayeti yorumu da var.
Almadan önce bende araştırmıştım dediğiniz gibi ghosting yorumlarını vs gördüm ama kullanıcısı olarak söyleyebilirim abartılmış tamamen. Hani dedikleri kadar olsa, Warzone,Tarkov gibi oyunları oynadım halen arada oynuyorum kırıp atmış olmam lazım monitoru değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı