Tasarımlar internette nasıl satılıyor?

Daha fazla  
Şimdi mesela Instagram veya farklı sitelerde satılan resim, logo, herhangi bir tasarım işini nasıl satıyorlar? Bunu sorma sebebim ise diyelim ki birisi benden bir şey istedi, ben bunun parasını hemen mi istiyorum yoksa adam sonradan mı veriyor? Ki sonradan veriyorsa bu yaptığım resmi SS almak gibi yöntemlerle alamaz mı? Ya da birisi parayı önceden yatırıp isteğini alamama gibi bir olay yok mu? Bu alım satım işi nasıl oluyor?
Yazarsaniz geri döneceğim. Hala merak ettiğim sorular var.

Şimdi mesela Instagram veya farklı sitelerde satılan resim, logo, herhangi bir tasarım işini nasıl satıyorlar? Bunu sorma sebebim ise diyelim ki birisi benden bir şey istedi, ben bunun parasını hemen mi istiyorum yoksa adam sonradan mı veriyor? Ki sonradan veriyorsa bu yaptığım resmi SS almak gibi yöntemlerle alamaz mı? Ya da birisi parayı önceden yatırıp isteğini alamama gibi bir olay yok mu? Bu alım satım işi nasıl oluyor?
Yazarsaniz geri döneceğim. Hala merak ettiğim sorular var.

Fiverr, Bionluk vb gibi sitelerde satıyorlar ancak hiç satmadım çalışma mantığını bilmiyorum.

Yaptığım resmi SS almak gibi yöntemlerle alamaz mı?
Yaptığın resme imzanı koyacaksın ve bu imzayı büyültüp saydam bir şekilde atacaksın sana parayı atınca imzayı kaldıracaksın ve teslim edeceksin. En azından ben yaptığım zaman böyle yapıyorum.

Bunun yanında çok düşük çözünürlüklü olarakta paylaşabilirsin ama en iyisi arkadaşın dediği gibi görselin üstüne %20 şeffalıkta markanı yada firma adını yaza bilirsin parayı aldıktan sonra tasarımı paylaşırsın

Örnek :
chrome_exXVrDBYkR.png

Geri
Yukarı