Tasarruf Etmek: Petekleri kapatmak mı, kombinin ısı derecesini düşürmek mi?

8bitlikadadam

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı, Grafik ve Web Tasarımcı, UI Artist, Tır şoförü 😀
Doğalgazdan tasarruf etmek istiyorum ama şu detayı bilmiyorum. Üç petekten birini kapatırsam tasarruf eder miyim yoksa kombinin ısı ayarıyla mı oynamalıyım? Evde 6 petek var, kullanılmayan odalarınkini kapattık. Şu anda antre, mutfak ve yatak odamın peteği açık.

tasarruf diyorsun, mutfak ve antrede petek açık diyorsun. böyle tasaruf mu olur? birde kullanılmayan odaları kapattık yazmışşın.. açaydın be kardeşim, börtü böcek ısınırdı belki :D :D

tasarruf istiyorsan sadece yatak odayı açmak yeterli. ben şuan istanbuldayım hiç açmıyorum mesela, hava soğuk değil. soğuk olunca sadece odamı açıyorum, hayda hayda yetiyor.

Öğrenci evinde şöyle bir denememiz olmuştu sadece odamızın petekleri açık kombiyi sürekli düşük ısıda çalıştırdık 1 ay. Öbür ayda sadece akşamları açtık fatura yarı yarıya düşmüştü çevremdeki çoğu kişide sürekli yanarsa daha düşük gelir kapat aç yapmak daha çok yakmasına sebep olur diyordu.

tasarruf diyorsun, mutfak ve antrede petek açık diyorsun. böyle tasaruf mu olur? birde kullanılmayan odaları kapattık yazmışşın.. açaydın be kardeşim, börtü böcek ısınırdı belki :D :D

tasarruf istiyorsan sadece yatak odayı açmak yeterli. ben şuan istanbuldayım hiç açmıyorum mesela, hava soğuk değil. soğuk olunca sadece odamı açıyorum, hayda hayda yetiyor.
Ama valide hanım bizi koca salondan mutfağa taşıdı ondan açtık :D Donsun mu kadıncağız. Ben de hep odamdayım çok üşüyen bir insanım mecburen açıyorum ve bunu yazarken tişörtle oturduğumu hatırladım 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı