Taşınabilir 3.0 Seagate HDD'ye direkt oyun indirilir mi?

salihdogan60

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Seagate HDD
Laptop da 256 GB SSD var fakat yer kalmadı, bu yüzden Seagate 1 TB expansion USB 3.0 taşınabilir HDD aldım.
Bunun içine direkt doğrudan oyun indirip kurulum yapabilir miyim?
Eğer öyle olmuyorsa bilgisayara oyunu indirip HDD üzerine kurup oynayabilir miyim?
Oynayacağım oyunlar ağır oyunlar değil. WRC7, NFS 2016, CoD MW3 tarzı oyunlardan bahsediyorum.

İndirme klasörünü diski seçerseniz neden olmasın? Ama ben direkt yeni ssd alıp onu laptopa takardım, laptopun mobilitesi gidiyor çünkü.
2. slot yerim yok. dahili SSD ler de dünya para. Bu biraz uyguna geldi aslında o yüzden aldım. Fırsat gibi oldu. HDD bozulur diye korkuyorum sadece. Ne yapsam bilemedim ama yorumun için teşekkür ederim 🙂

2. slot yerim yok. dahili SSD ler de dünya para. Bu biraz uyguna geldi aslında o yüzden aldım. Fırsat gibi oldu. HDD bozulur diye korkuyorum sadece. Ne yapsam bilemedim ama yorumun için teşekkür ederim 🙂
Sıfır fiyatını baz alırsak 1 TB SSD 1700 TL, 1 TB HDD 1300 TL. Çok da yok aslında fark.

HDD'de en büyük problem çalışırken pek fazla hareket ettirmemen lazım. Hasar yiyebiliyor yoksa.

Bunun içine direkt doğrudan oyun indirip kurulum yapabilir miyim?
Direk HDD ye herşeyi indirebilirsiniz.
HDD ye kurulum yaptığınızda da sorun çıkacağını sanmam ama çalışır vaziyette iken sarsmamaya azami özen göstermeniz gerekir.

HDD bozulur diye korkuyorum sadece
10-20 yıllık HDD ler kullanıyorum. Hatta birisi IDE.
Çalışır/aktif vaziyette iken darbe almadığı sürece birşey olmaz.

EK: HDD lerde veri kaydı mekanik, SSD lerde dijital/elektrik.
Hala psikolojik olarak SSD lere güvenemiyorum. HDD ler daha güvenilir geliyor.
Tabiki performans açısından SSD ler HDD lerden kat kat iyi.

Sıfır fiyatını baz alırsak 1 TB SSD 1700 TL, 1 TB HDD 1300 TL. Çok da yok aslında fark.

HDD'de en büyük problem çalışırken pek fazla hareket ettirmemen lazım. Hasar yiyebiliyor yoksa.
fırsat ürünü gibi biraz daha ucuza aldım aslında o açıdan bende biraz fiyat farkı ortaya çıktı. Dedim alayım bari hiç yoktan iyidir.🙂

Direk HDD ye herşeyi indirebilirsiniz.
HDD ye kurulum yaptığınızda da sorun çıkacağını sanmam ama çalışır vaziyette iken sarsmamaya azami özen göstermeniz gerekir.

10-20 yıllık HDD ler kullanıyorum. Hatta birisi IDE.
Çalışır/aktif vaziyette iken darbe almadığı sürece birşey olmaz.

EK: HDD lerde veri kaydı mekanik, SSD lerde dijital/elektrik.
Hala psikolojik olarak SSD lere güvenemiyorum. HDD ler daha güvenilir geliyor.
Tabiki performans açısından SSD ler HDD lerden kat kat iyi.
teşekkür ederim yorumunuz için. Kullandığımda sabit masada el değmeyecek bir yerde çalıştırıcam. Aynı zamanda Muhafaza ederken de dikkatli saklıyorum. Eğer böyle dikkat edersem oynayabilirim yani. Çok teşekkür ederim herkese

Yeni konular

Geri
Yukarı