Taşınabilir Hard Disk ile oyun oynanır mı?

Wolynx

Hectopat
Daha fazla  
Cevabının evet olduğu biliyorum ama detaylarına hakim değilim.

WDBUZG7500ABK-WESN

Bu Hard Diski kullanmaktayım. Epey zaman önce aldım. USB 2.0 mı 3.0 olaylarından bir haberim zaten. Bu Hard Diskte var mı bu 2.0-3.0 denen muhabbet? PC'de 3.0 portu varmış, oyunlarda 2.0 ile 3.0 arasındaki fark ne?

Oynarken USB'yi çıkartırsam ne olur? Denemediğimden sizlere soruyorum deneyimi olan var mı diye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harddisk ile oyun oynamak saçma sayılır ama yer yoksa oynayabilirsin . Sadece açılma süresini etkiliyor . Ssd genel olarak işletim sistemini hızlandırıyor çünkü küçük dosyalara daha hızlı ulaşıyor. Ben özellikle harddisk'imden oyun oynuyorum ara sıra. Genelde eski oyunları.

Harddisk ile oyun oynamak saçma sayılır ama yer yoksa oynayabilirsin . Sadece açılma süresini etkiliyor . Ssd genel olarak işletim sistemini hızlandırıyor çünkü küçük dosyalara daha hızlı ulaşıyor. Ben özellikle harddisk'imden oyun oynuyorum ara sıra. Genelde eski oyunları.
512GB hafıza var. 5 oyunum var, daha da yükleme planım var ama indirirsem PC'de yer kalmaz. 5 oyunum bile 230GB yer kaplıyor. Düşün, bir RDR bir GTA atsam 0 alan :)

Bir oyunu doyasıya oyna sil başka bir tane yükle. Ben böyle yapıyorum.
Hocam oyunları aklama gibi bir derdim yok. Yurda yerleşeceğim malumunuz orada da internetin iyi olacağını düşünmüyorum. O yüzden stokluyorum bir nevi oyunları. Hepsi singleplayer oyunlar. Bir sorunda şu var EA oyunlarından JEDI oyunun indirdim ama cilent ile çalışıyor oyun. Onu nasıl Diske atacağım bilginiz var mı ?

Harddiske taşıayabilirsin. Oynayacağında ssd ye taşırsın. Steamdan taşıyabilirsin.
Oyunları istersen harddisten bile açabilirsin.

Harddiske taşıayabilirsin. Oynayacağında ssd ye taşırsın. Steamdan taşıyabilirsin.
Oyunları istersen harddisten bile açabilirsin.
Evet dediğin mantıklı geldi. Fakat tek bir oyuna bağlı olarak giden birisi değilim. Mesela çok sevdiğim oyun olsa da başka tür oyunlara da geçiş yapıyorum ve sürekli dosyaları ssd'ye taşımak geri diske atmak dosyalarda bozulma ya da beklemekten sıkılmama neden olur diye düşünüyorum :) Sağ ol ama tavsiyeni uygulayacağım.

Evet dediğin mantıklı geldi. Fakat tek bir oyuna bağlı olarak giden birisi değilim. Mesela çok sevdiğim oyun olsa da başka tür oyunlara da geçiş yapıyorum ve sürekli dosyaları ssd'ye taşımak geri diske atmak dosyalarda bozulma ya da beklemekten sıkılmama neden olur diye düşünüyorum :) Sağ ol ama tavsiyeni uygulayacağım.
Bence sıkıntı olmaz pek. Ne kadar gb dosya olacakki?

Yeni konular

Geri
Yukarı