Taşınabilir hard disk PC'de görünmüyor

Daha fazla  
Merhaba taşınabilir hard disk PC taktığımda PC'de görülmüyor. Bilgisayardan yönet kısmında hard disk bölümüne girip orada taşınabilir hard diskim görünüyor ama ona atanmış bir harf yok. Ben de o hard diske harf atamak istiyorum ama izin vemiyor, kapalı yani. Bu sorunu nasıl düzelteceğim yardımcı olur musunz?

Ekran görüntüsü pls. (Disk yöneticisinden)
Ekran görüntüsü 2023-05-09 010406.png

Bariz olan o baştaki 16mb lık kısmın olmaması gerektiği. Harddiskinizde hiç veri yoksa ve komut olarak sil komutu varsa her iki bölümüde silerseniz sorun çözülür.
Harddiskte veri var ise ve taşıyamıyorsanız sadece o başta bulunan 16mblık kısmı silebilirsiniz, orada veri olmadığı belli.

daha önce xp yüklü bir bilgisayarın harddiski falan mı bu? :)

Bariz olan o baştaki 16mb lık kısmın olmaması gerektiği. Harddiskinizde hiç veri yoksa ve komut olarak sil komutu varsa her iki bölümüde silerseniz sorun çözülür.
Harddiskte veri var ise ve taşıyamıyorsanız sadece o başta bulunan 16mblık kısmı silebilirsiniz, orada veri olmadığı belli.

daha önce xp yüklü bir bilgisayarın harddiski falan mı bu? :)
İlk defa görüyom dün ne güzel giriyordu bugün hiç giremedim bugün sıkıntı başladım baştaki 16 mb silersem düzelir mi

Harddiskinin görünüşüne göre ciddi bir sorun olmadığı kesin gibi. Bilgisayardan anlayan bir muhtemelen en fazla 10 dakikada sorunu çözer. İçinde önemli veriler olabileceğini düşünerek hata yapma ihtimaline binaen burada olası çözüm yolları önermeyeceğim.
*** ileriye yönelik tavsiye : Bir sorununuza online çözüm ararken mümkün olan en fazla bilgiyi verin ki kazasız çözüme ulaşabilesiniz.
*** örneğin : içinde önemli verilerim var, dün çalışıyordu bugün çalışmıyor,şunları şunları denedim olmadı. Başka pc de de denedim olmadı gibi..

Geri
Yukarı