Taşınabilir hard diski takınca sistem takılıyor

Yer
Kilis
Daha fazla  
2022 Kasım ayında Toshiba'nın 320GB'lık bir taşınabilir hard diskini aldım. Ürünü sadece 3 kez bilgisayara taktım ve içini dosyalarımı yükledim. Geçen hafta tekrar dosya yüklemek için bilgisayarıma taktım ilk 1 dk sorunsuz çalışır gibi göründe ardından yükleme hesaplanıyor olarak takılı kaldı ve bilgisayarım dondu. Birkaç kez daha denedim ama hep aynı sonucu aldım. Kısacası HDD'yi takıyorum ilk 1 dk içinde gezinebiliyorum ama devamında bilgisayarı da takılı bırakarak çalşmıyor. Bir öneriniz var mıdır içindeki verilerimi kurtarabilir miyim?

Ürün: Toshiba canvio 320GB taşınabilir HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
2022 Kasım ayında Toshiba'nın 320GB'lık bir taşınabilir hard diskini aldım. Ürünü sadece 3 kez bilgisayara taktım ve içini dosyalarımı yükledim. Geçen hafta tekrar dosya yüklemek için bilgisayarıma taktım ilk 1 dk sorunsuz çalışır gibi göründe ardından yükleme hesaplanıyor olarak takılı kaldı ve bilgisayarım dondu. Birkaç kez daha denedim ama hep aynı sonucu aldım. Kısacası HDD'yi takıyorum ilk 1 dk içinde gezinebiliyorum ama devamında bilgisayarı da takılı bırakarak çalşmıyor. Bir öneriniz var mıdır içindeki verilerimi kurtarabilir miyim?

Ürün: Toshiba canvio 320GB taşınabilir HDD.
Başka bir sistem de deneme yaptınız mı ? Anti vurusler arka planda disk i tarıyor da olabilir bu hdd yı ve pc yı kasa bılır.Eğer usb belleğiniz var ise live linux sistem ile sistemınızı baslatınız ve sonra usb harddıskınızı dıger usb ye baglayarak sistem tepkisine bakınız.

Başka bir sistem de deneme yaptınız mı? Anti vurusler arka planda disk i tarıyor da olabilir bu HDD'yı ve PC'yı kasa bılır. Eğer USB belleğiniz var ise Live Linux sistem ile sistemınızı baslatınız ve sonra USB harddıskınızı dıger USB'ye baglayarak sistem tepkisine bakınız.

Evet abimin bilgisayarı ile denedim ve sistem aynı tepkiyi verdi.

Evet abimin bilgisayarı ile denedim ve sistem aynı tepkiyi verdi.
Hocam o hardiskin ömrü ne yazıkki dolmak üzere dosyalarının yedegini bir yere kopyala ve yeni bir disk al. Kolay gelsin. Bu arada forumda da vardır disk sağlığı ölçme programları ile tarama yap. Ama en kısa zamanda verilerini baska bır yere korumaya al.Geçmiş olsun.

Hocam o hardiskin ömrü ne yazıkki dolmak üzere dosyalarının yedegini bir yere kopyala ve yeni bir disk al. Kolay gelsin. Bu arada forumda da vardır disk sağlığı ölçme programları ile tarama yap. Ama en kısa zamanda verilerini baska bır yere korumaya al.Geçmiş olsun.
hocam işte dosyalara erişemiyorum erişsem alacağım ama ne yapacağımı şaşırdım

Yeni konular

Geri
Yukarı