Taşınabilir HDD Açılmama Sorunu

DeathStroke!

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
300 GB taşınabilir HDD kullanıyorum ve içinde çok önemli dosyalarım var. Bunları kaybettim sanırım, son çare olarak sizlere bir sorayım dedim. HDD'yi takıyorum, ardından bilgisayarımda "Yerel Disk I:" şeklinde bir sürücü geliyor ancak ne ikonu var ne boyutu... Tıklayınca Windows gezginindeki progressbar dolmaya başlıyor ve hiç açılmıyor. Sonra onu kapatmaya çalıştığımda bilgisayar donuyor, HDD'nin ledi hep yanıyor, hiç kesilme görmedim yani. İçindeki dosyaları kurtarmanın yolu var mıdır yoksa dosyalarımla vedalaşmam mı gerekiyor?

dsfsdff-png.3332

Dosya Ekleri

• dsfsdff.png
    dsfsdff.png
    15,9 KB · Görüntüleme: 1.208
Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde başka bir USB kablo yok maalesef ancak 3 farklı bilgisayarda denedim. USB 3.0, USB 2.0, hepsinde böyle oluyor. Sanırım disk çalışırken çıkarttım, dosyaları kaybetmekten korkuyorum.

Diskten değişik sesler gelmiyor değil mi?

"Bilgisayar"a sağ tıklatıp aygıt yönetimi veya disk yönetimine bak bir de, HDD'yi görüyor mu ?

Bir de antivirüs programı var ise eğer devre dışı bırakıp dene, bir de resimde baktım da diski hep yerel olarak mı tanıyor sen de? Çıkarılabilir olarak değil mi yani?

Değişik bir ses yok ve disk yönetimine tıkladığımda bekliyorum. Sadece HDD'yi çıkarttığım anda disk yönetimi açılıyor, öyle bir şey yani. Antivirüs yok ve evet, hep yerel disk olarak gözüküyor. BIOS'ta "USB HDD Generic External" olarak gözüküyor.

HDTunePro 5.50 programı ile Error Scan taraması yapıp (QuickScan işaretli olmasın) health kısmının ScreenShot'unu paylaşın.

HDTune uygulamasını açtıktan sonra disk seçim kısmından Generic External (320GB) olan HDD'mi seçtiğim anda yanıt vermiyor oluyor ancak işin ilginç yanı HDD'min içine Windows 8.1 bootable atmıştım. Sistemi boot ettim HDD'den ve kurulum çalışıyor ama Windows üzerinde açılmıyor hiçbir şekilde.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı