Taşınabilir HDD bekleme süresi nasıldır?

Venusse

Hectopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm. Arkadaşlar şu an düzgün bir bilgisayarım olmadığı için taşınabilir HDD alıp arkadaşımın bilgisayarında oynamayı düşündüm. Aklımda Samsung M3 vardı. Biraz inceledikten sonra bu HDD'nin 8MB cache olduğunu öğrendim. Pek de anlamam açıkçası ama düşük bir değer olduğuna eminim. Oynayacağım oyunları Steam ve Epic Games üzerinden kuracağım CS:GO, GTA 5 vs. yükleme ekranlarında aşırı fazla bekler miyim? Normal bir HDD'de 1 dakikada, konu olan HDD'de 2 dakikada açılıyorsa çok fazla tartışmaya gerek yok. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu laptop HDD'si yavaş olur, eğer 3.5 inç alırsan asla beklemezsin masaüstü performansıyla aynı çalışıyor çünkü harici adaptörden güç alıyor. WD markasının haricisini tavsiye ederim saniyede 150-160 MB yazma yapabiliyor. Modeli bu 580'e almıştım.

Selamünaleyküm. Arkadaşlar şu an düzgün bir bilgisayarım olmadığı için taşınabilir HDD alıp arkadaşımın bilgisayarında oynamayı düşündüm. Aklımda Samsung M3 vardı. Biraz inceledikten sonra bu HDD'nin 8MB cache olduğunu öğrendim. Pek de anlamam açıkçası ama düşük bir değer olduğuna eminim. Oynayacağım oyunları Steam ve Epic Games üzerinden kuracağım CS:GO, GTA 5 vs. yükleme ekranlarında aşırı fazla bekler miyim? Normal bir HDD'de 1 dakikada, konu olan HDD'de 2 dakikada açılıyorsa çok fazla tartışmaya gerek yok. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.

HDD bekleme süreleri HDD'den HDD'ye değişmez aslında, değişse bile Max 5sn değişir bununda bir faydası olmaz. Taşınabilir SSD önerirdim ama fiyat olarak bütçenis kısıtlı büyük ihtimal. Oyunu arkadaşınızı SSD'sine taşıyarak hızlı bir oyun oynayabilirsiniz. Onun dışında bekleme süresi sizin için sorun değilse alabilirsiniz bu HDD'yi.

Şimdi gördüm, aldığınız HDD 2.5" ve okuma yazma hızı çok düşük. Onun yerine aşağıdaki HDD'yi alabilirseniz daha iyi olur.

Hocam halihazırda harici HDD kullanıyorum USB 3.0 üzerinden. 70 MB okuma yazma yapabiliyor. CS-GO'da bir haritada ilk defa maç yapıyorsan ilk el oynayamazsın. Ama 2. kez maça girdiğinde gayet hızlı açılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı