Taşınabilir HDD ile oyun oynamak mümkün mü?

Bütçe
450-600 arası, 700'e de yükseltebilirim
Anakartım HDD kaldırıyor mu bilmiyorum, kaldırıyorsa direkt alayım yani uyumlu ise.
HDD kaldırmayan anakart mı kaldı? 2000'lerde diskler kullanılıyordu 16MB'lık. Anakartında SATA 3 bağlantısı var. Eğer boşsa tak çalıştır.

@ltwyoru evet hocam. Ama 1TB alın derim. WD Blue alabilirsiniz. Bende 2 tane var ve memnunum
Anlayabiliyorum. Ama alacağı taşınabilir ürünün içinde yine aynı ürün var sadece kutusu var ve dönüştürülmüş. 1TB de alabilir.
Tam olarak öyle de değil. Masaüstü diskler 3,5", bunlar ise 2,5". Bazı markalar ise kutu içine SATA girişli ürün koymuyor.

@ltwyoru evet hocam. Ama 1TB alın derim. WD Blue alabilirsiniz. Bende 2 tane var ve memnunum

Tam olarak öyle de değil. Masaüstü diskler 3,5", bunlar ise 2,5". Bazı markalar ise kutu içine SATA girişli ürün koymuyor.
Peki efendim.

Çok anlamıyorum o yüzden yoksa bundan önce SSD bakıyor idim buna geçtiğime şükür xd.
Bir SSD alma şansınız varsa SSD alın mutlaka. 7200 RPM de olsa sonuçta fiziksel bir depolamaya sahip. SSD kadar performanslı hızlı olmayacaktır. Bu arada anakartınızda 4 tane SATA3 girişi var. HDD ya da SSD aldığınızda içinde SATA kablosu gelmeyecektir. Anakart kutunuzda yedek SATA kablosu mutlaka vardır. Montajı için gerekecek. Eğer kutu elinizin altında değilse SATA kablosu da alın.

Peki efendim.

Bir SSD alma şansınız varsa SSD alın mutlaka. 7200 RPM de olsa sonuçta fiziksel bir depolamaya sahip. SSD kadar performanslı hızlı olmayacaktır. Bu arada anakartınızda 4 tane SATA3 girişi var. HDD ya da SSD aldığınızda içinde SATA kablosu gelmeyecektir. Anakart kutunuzda yedek SATA kablosu mutlaka vardır. Montajı için gerekecek. Eğer kutu elinizin altında değilse SATA kablosu da alın.

Maalesef şu anda maddi durum olarak alamıyorum ama 2-3 aya alabilirim SSD.

@ltwyoru evet hocam. Ama 1TB alın derim. WD Blue alabilirsiniz. Bende 2 tane var ve memnunum.

Tam olarak öyle de değil. Masaüstü diskler 3, 5", bunlar ise 2, 5". Bazı markalar ise kutu içine SATA girişli ürün koymuyor.

500 GB WD Blue alsam iyi olur mu çünkü şu anda param yok ve çok lazım 2 ay aksatmak istemiyorum.

Son düzenleme:
@ltwyoru o zaman harici alın derim. Dediğim gibi 500GB olanlar revizyonlu olabiliyor.

Geri
Yukarı