Taşınabilir HDD ile oyun oynanır mı?

Arkadaşlarım, benim kullandığım laptopta bir hard disk var ama fareye sağ tıklıyorum, yenileyeceğim donuyor, Chrome gireceğim donuyor, ETS 2 eski sürümlerde bile sağa sola dönüyorum gaza basıyorum donuyor. Ömrü bitmiş. PC benim olmadığından ne RAM ne HDD değişebiliyorum ne de format atabiliyorum. Taşınabilir HDD alsam USB 3.0 bu donmalar geçer mi acaba? Yükleme ekranı sorun değil şu yaz tatilinde oyun oynamak istiyorum sadece.

i5 4210U.
4 GB RAM.
GeForce 840M.

Sistemim de bu.

Toshiba DTB305 almak istiyorum bu arada. Harici HDD.

Hocam ben hariciler pahalı diye normal HDD aldım, bir de hard disk kutusu aldım USB'ye dönüştürmek için, o şekilde kullanıyorum. Arkadaşların dediği gibi Steam vs olmayan oyunları oradan oynayabiliyorum, Steam'den oynamak istiyorsam da Steam klasörünü HDD'ye atıp, Steam'den de oraya yönlendirip oynuyorum.

Hocam ben hariciler pahalı diye normal HDD aldım, bir de hard disk kutusu aldım USB'ye dönüştürmek için, o şekilde kullanıyorum. Arkadaşların dediği gibi Steam vs olmayan oyunları oradan oynayabiliyorum, Steam'den oynamak istiyorsam da Steam klasörünü HDD'ye atıp, Steam'den de oraya yönlendirip oynuyorum.

200 liraya Toshiba buldum 360GB Steam'de bir oynarsam ets oynarım başka oyun yok zaten kartım olmadığından torrent oynamak zorunda kalıyorum

hard disk kutusu dedin ona bakıcam elimde 3-4 tane harddisk var laptop için ama windows yüklü sorun falan çıkabilir onları temizlerim yapabilirsem bu aklıma gelmemişti teşekkürler yorumun için ona da bakıcam

200 liraya Toshiba buldum 360GB Steam'de bir oynarsam ets oynarım başka oyun yok zaten kartım olmadığından torrent oynamak zorunda kalıyorum

hard disk kutusu dedin ona bakıcam elimde 3-4 tane harddisk var laptop için ama windows yüklü sorun falan çıkabilir onları temizlerim yapabilirsem bu aklıma gelmemişti teşekkürler yorumun için ona da bakıcam
Varsa direk öyle yap, at formatı mia gibi olur :)

Abi Samsung HM320ii var elimde 320GB bunu kullanacağım sorun çıkmazsa :)

Aynı HDD'den bende de var Forza 4 kurmuştum içine zorlamak için :) Yavaş açmıştı ama oynayışta sorun yoktu.

Aynı HDD'den bende de var Forza 4 kurmuştum içine zorlamak için :) Yavaş açmıştı ama oynayışta sorun yoktu.

Güzel o zaman oynayışta problem yoksa :) teşekkür ederim tekrardan.

HDD'li oyunlar oynamak tavsiye etmiyorum hocam.

Abi bütçe, bütçe yok Forza falan oynamayacağım zaten ben de isterim SSD ama PC de kötü yani sistemi SSD alsam bile sistem 2016-17 oyunlarını kaldırmıyor az grafikli oyunlar oynayacağım idare etsin beni.

Güzel o zaman oynayışta problem yoksa :) teşekkür ederim tekrardan.

Abi bütçe, bütçe yok Forza falan oynamayacağım zaten ben de isterim SSD ama PC de kötü yani sistemi SSD alsam bile sistem 2016-17 oyunlarını kaldırmıyor az grafikli oyunlar oynayacağım idare etsin beni.

Anlıyorum, haklısın hocam.
SSD'li Oyunlar eski sürümlü kaldırmıyor mu?

200 liraya Toshiba buldum 360GB Steam'de bir oynarsam ETS oynarım başka oyun yok zaten kartım olmadığından Torrent oynamak zorunda kalıyorum

Hard disk kutusu dedin ona bakacağım elimde 3-4 tane hard disk var laptop için ama Windows yüklü sorun falan çıkabilir onları temizlerim yapabilirsem bu aklıma gelmemişti teşekkürler yorumun için ona da bakacağım

Bende de Windows yüklüydü, direkt biçimlendirdim hocam USB gibi. Tertemiz kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Konuyu tekrardan hortlatıyorum ama 3 gün önce Seagate Expension 1TB diskin içine CS:GO yükledim oyunu indirirken yeni Steam kütüphanesi oluşturup diski seçtim ve şu için hiçbir sorun yok kasma takılma donma gibi. Eğer donma oluyorsa bunun sebebi de zaten harici diskin okuma yazma hızının düşük olması yani biraz kaliteli bir ürün tercih edilirse normal HDD'lerden pek farkı olmuyor.

Geri
Yukarı