Taşınabilir HDD tamir edilir mi?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core i5-12400f
Geforce RTX 3060Ti x3
Asus prime B660M-k D4
Twinmos 16Gb Tek Kanal RAM
Twinmos 512GB NVmE m.2 SSD
Cougar Helor 240 Sıvı soğutucu
Cougar 750w 80+ Bronze PSU
Cougar DarkBlader x5 RGB
Arkadaşlar elimde markasını bilmediğim 500GB'lık taşınabilir HDD var. HDD kutusuna koyup USB ile bilgisayara bağlayıp 500 GB dolana kadar oyun indirmiştim 1 hafta boyunca. Bozulmadan önce içindeki oyunu oynarken sürtünme sesi gibi zırt zırt diye ses geliyordu ama oynatınca gidiyordu. Ertesi gün açtığımda HDD'nin ışığı yanmasına rağmen bilgisayar algılamıyor. Başka HDD denedim kablo ve kutu çalıştı. HDD'yi kurtarmanın veya en azından verileri kurtarmanın yolu var mıdır?

Motoru gitmiş geçmiş olsun hocam 2 gün önce başıma geldi sinirden fırlattım :( HDD veri kurtarıcılar ile kartını söküp aynı marka bir HDD'e yerleştirip verilerini alma şanları olabiliyor
"Not veri kurtarıcılara pek güvenme"

Motoru gitmiş geçmiş olsun hocam 2 gün önce başıma geldi sinirden fırlattım :( HDD veri kurtarıcılar ile kartını söküp aynı marka bir HDD'e yerleştirip verilerini alma şanları olabiliyor.
"Not veri kurtarıcılara pek güvenme"

Hocam HDD'lerde motor mu vardı? Bazen bazı konularda cahil olabiliyorum kusura bakmayın. Daha önce hiç kullanmadığım için düşürünce sorun olacağını zannetmiyordum. Öğrenmiş oldum. Sabit disk alıp bir daha yükleyeceğim oyunları :(

Hocam HDD'lerde motor mu vardı? Bazen bazı konularda cahil olabiliyorum kusura bakmayın. Daha önce hiç kullanmadığım için düşürünce sorun olacağını zannetmiyordum. Öğrenmiş oldum. Sabit disk alıp bir daha yükleyeceğim oyunları :(

Evet motor var. Motor dönerek Windows da ne yaptığını kayıt eden bir diski tutuyor.

Geri
Yukarı