Bozuk 13 yıllık HDD tamir edilir mi?

• Konuyu başlatan Eeen
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 2B
O zaman ilk önce bilgisayara takıp disk yönetiminden diski paylaşınız. HDD Sentinel gibi programlarda disk görünüyor mu diye bakmanızıda tavsiye ederim. G/Ç aygıt hatası veriyorsa bozulmuş olabilir.
Çok önemli dosyalarınız varsa veri kurtarma merkezlerine gidebilirsiniz.

Konuyu okumadan cevap yazıyorsunuz. Arkadaş içerisinde önemli belgeler var, kurtarabilirmiyim diyor siz HDD ömrünü tamamlamış boşver yazıyorsunuz.
Konuya gelirsek bu işlemi yapan firmalar var fakat ucuz çalışmıyorlar. GOOGLE üzerinden ilgili yerlere ulaşabilirsiniz.
Veri kurtarmayı ilk defa duyuyorum. HDD/SSD 'den pek anlamam ama nasıl tamir edileceğini soruyordu, ben de öyle cevap verdim.

Eğer ciddi anlamda kurtarılması gereken veriler var ise kurtarma merkezlerine başvurursun. Ancak 2000 TL ve üstü fiyatlara sahip bu işlem. O yüzden eğer önemli bir şey yoksa yeni HDD alın.

Birebir aynısı bir disk bulursanız ve kartını aktarırsanız, diski çalıştırma şansınız var. Veri kurtarma programıyla da içindekileri alabilme ihtimaliniz var o durumda. Bir kere denemiş ve başarılı olmuştum. Arızanın nereden kaynaklandığı önemli tabii. Belki diskiniz donör kart ile hiç çalışmayacak, onun da garantisi yok.

HDD böyle.

Dosya Ekleri

• 20201017_153321.jpg
    20201017_153321.jpg
    48,3 KB · Görüntüleme: 46
  • 20201017_153316.jpg
    20201017_153316.jpg
    56,6 KB · Görüntüleme: 43

Geri
Yukarı