Taşınabilir HDD tavsiyesi

Arkadaşlar kullandığım Laptop'un 256 GB SSD depolama alanı var ama ben masaüstü bilgisayarımdaki filmleri izlemek istediğimde sistemi toplayıp lan kablosuyla veri aktarımı yapmak zorunda kalıyorum.

Bunun için iki çözüm yolu var;
Ya 3.5'lik HDD'lerimi bir şeklilde laptopa bağlayacağım ya da taşınabilir HDD alacağım ama 200 TL bütçem var.

Bu yılın başında A101'de 199TL olan WD elements 1 TB disk şu an da 329 TL olmuş.

Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Not: İş de günlük 50-70 TL arası para alıyorum, ama ailem 200 TL'den fazla harcamama izin vermez.
Bana kalsa SSD alırdım, herhangi bir mekanik soruna karşı(gerçi bu konuda az bilgim var.).

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendim 1TB modelini kullanıyorum ve gayet hızlı öneririm.

Hocam dediğiniz ürünü bir inceleyeceğim.
Bunu istiyordum ama bütçemin oldukça üstünde.
@Webcam kullanan insan ın attığı ürünün 320 GB'lık versiyonununa sahibim. Yanlış hatırlamıyorsam 20-30 MB/S bir aktarım hızı vardı günlük kullanımda. Tavsiye ederim.
Uzun süredir SSD kullana kullana bana bu hızlar bir an çok düşük geldi ama film arşivim için uygun.

Hocam dediğiniz ürünü bir inceleyeceğim.

Bunu istiyordum ama bütçemin oldukça üstünde.

Uzun süredir SSD kullana kullana bana bu hızlar bir an çok düşük geldi ama film arşivim için uygun.
Elbette SSD ile kıyaslanamaz asla ki benim kullandığım 320 GB olduğu için büyük ihtimalle daha düşük bir hıza sahip. Bende film ve video arşivi için kullanıyorum ve 30 MB/S veri transferi hızı filmler için gayet yetiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı